Oblastní spolek Českého červeného kříže Plzeň - město a Rokycany


Osvěta a poskytování informací Sociálně znevýhodněné skupiny

Pomozte nám zrekonstruovat ošacovací středisko a komunitní centrum ČČK

Dobrovolnice Českého červeného kříže mnoho let pracovaly v ošacovacím středisku pro osoby v nouzi v nevyhovujících podmínkách plesnivého sklepa. Nyní máme k dispozici krásné větší prostory bývalé prodejny. Sháníme finance na opravu podlahy a pořízení základního nábytku. V prostorách by mělo kromě ošacovacího střediska vzniknout i komunitní centrum, které umožní pořádání přednášek a akcí pro dobrovolníky, seniory, rodiče a nebo dárce krve.

vybíráme od 21.5.2021

Podpořit rekonstrukci ošacovacího střediska a komunitního centra

1 000 Kč

přispěl

1 člověk
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Oprava podlahy a vybavení ošacovacího střediska a komunitního centra Českého červeného kříže v Plzni

Ošacovací středisko a komunitní centrum vzniká v centru Plzně v Tylově 9.  V ošacovacím středisku dochází ke sběru použitého ošacení a následně jej dobrovolnice a pracovníci ČČK vydávají osobám v nouzi. Součástí ošacovacího střediska bude Charitativní krámek, který nám umožní financovat provozní náklady. Komunitní centrum bude fungovat jako prostor pro setkávání. Bude sloužit členům a členkám ČČK jako místo pro konání schůzí, dobrovolníkům pro konání porad a školení, dárcům krve ke konání setkání "klubu dárců krve" a seniorům a rodičům pro pořádání přednášek, školení a tvořivých dílen. V zázemí Komunitního centra se nachází sklad pro členy Záchranného týmu ČČK, což je uskupení proškolených dobrovolníků, kteří mohou v případě mimořádných situací fungovat jako podpora složkám IZS.

Jelikož jsme v době koronavirové krize byli nuceni finance původně našetřené na vybavení Komunitní centra použít na vykrytí výpadku příjmů, tak je nyní ošacovací středisko zavřené a sháníme finance na jeho rekonstrukci a vybavení. 


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu