CZ / EN

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit, z.s.


Vzdělávání a výzkum Filantropie a dobrovolnictví

Workcampy a neformální vzdělávání musí přežít!

Věříme, že dobrovolnictví bude v post-covidové době důležitější než kdykoli předtím. Abychom však dobrovolníky a dobrovolnice dokázali i nadále připravovat v dosavadní kvalitě a míře, musí naše organizace současné těžké období přežít. Pomoz nám.

Podaříl-li se nám vybrat cílová částka, máme od Nadace OSF přislíbeno navýšení o dalších 120 000 Kč

39 973 Kč
vybráno 33 % z 120 000 Kč

zbývá

53 dní

přispělo

34 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Dobrovolnictví není jenom o poskytování pomoci, nýbrž také o vzdělávání sebe sama. Vycestování do zahraničí nebo i zde v rámci republiky, setkání s lidmi z jiných kultur a sociálních bublin, účast na prospěšném projektu. To vše umožňuje člověku získat neocenitelné a nepřenositelné zkušenosti, které jej mohou obohatit pro celý následující život.

Bohužel vidíme, jaké negativní důsledky si pandemie COVID-19 vyžádala na vzdělávacím systému i dalších oblastech života. Zároveň ji ale vidíme jako příležitost, aby si společnost uvědomila, co je opravdu důležité. Věříme, že dobrovolnictví a neformální vzdělávání pomůžou společnosti nejen navrátit se do starých kolejí, ale mohou se stát i nástrojem, který ukáže společnosti nový směr, kudy se vydat.

Abychom však dobrovolníky a dobrovolnice dokázali připravovat v dosavadní kvalitě a míře, musí naše organizace současné těžké období přežít. Ačkoli letošní sezóna vypadá nadějněji, situace má k normálu stále daleko. Měnící se podmínky cestování, riziko rozšíření nových mutací viru, pomalý postup očkování. To vše způsobilo, že i letos je vše kolem mezinárodního dobrovolnictví nejisté a počty našich dobrovolníků jsou značně nižší.

Pomoz nám vybrat 120 000 Kč, abychom byli dále schopni přivádět lidi k myšlence mezinárodního dobrovolnictví a mohli se tak podílet na vytváření světa, kde se bude všem žít lépe.

Děkujeme 💙CO NÁM PŘÍSPĚVĚK UMOŽNÍ:

  • Příprava workcampů a školení je celoroční aktivita. Ačkoliv se „sklizeň“ odehrává především přes léto a je to ona viditelná část, za oponou se skrývá mnoho další práce. Výtěžek sbírky nám umožní uhradit náklady až na 470 hodin práce našich koordinátorek a koordinátorů.


PROČ BUDE DOBROVOLNICTVÍ V POST-COVIDOVÉ DOBĚ DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ KDYKOLI DŘÍVE:

  • Dobrovolnictví přináší nepřenositelné zkušenosti a neocenitelné měkké dovednosti, které dokážou zaměstnavatelé ocenit. Našimi projekty tak můžeme pomoci, aby nezaměstnanost mladých lidí zůstala co nejnižší i v horších časech.

  • Workcampy jsou o překonávání bariér mezi národy i sociálními bublinami v jenom státě. Našimi projekty tak můžeme pomoci překonat sílící polarizaci a radikalizaci ve společnosti.

  • Sociální izolace a omezené možnosti fyzických aktivit si vyžádaly neblahý vliv na psychickém a i tělesném zdraví. Věříme, že workcampy, smysluplná fyzická práce a možnost setkání s podobně naladěnými lidmi pomohou společnosti aspoň zčásti k nabytí ztracené životní pohody.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Mezinárodní dobrovolnictví a dobrovolnické projekty mají smysl v každé době a v těžkých dobách nejvíc, protože pomáhají fyzicky na místě a zároveň taky učí lidi být víc součástí jedné rodině, naší Země.

Irena Pajerová

Přeji mnoho úspěchů v dalších projektech.

Michaela Černohousová
2 000 Kč

Keep up the good spirit ;-) :-)

František
1 000 Kč

Vyjela jsem s vámi na workcamp celkem třikrát a všechny tři projekty včetně přípravného víkendu mě nesmírně obohatily. Co děláte je skvělé. Držím vám palce.

Věra Skořepová

Pomáhat se dá i podporou těch, kdo pomáhají.

Jiří Majer
500 Kč