APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.


Děti, mládež, rodina AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Podpořme rodiče v krizi

Pro rodiče v krizi je tu již 15 let poradna Aperio, která bezplatně a odborně poskytuje podporu všem rodičům. Její provoz je nyní ale ohrožen. Prosíme, přispějte na její fungování, aby tu byla dál pro další rodiče, kteří se ocitli v těžké životní situaci.

vybíráme od 22.4.2021
171 920 Kč
vybráno 86 % z 200 000 Kč

zbývá

17 dní

přispělo

210 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
  • „Manžel býval dlouho v práci. Pak zničehonic přišel, že se zamiloval do kolegyně a odchází od nás. Máme spolu dvě malé děti. Byl to pro mě šok, zhroutil se mi celý svět. Měla jsem strašný strach, co bude dál. Jsem ráda, že jsem zavolala do poradny pro rodiče, protože jsem se chystala udělat něco, čeho bych potom mohla celý život litovat. Aperio mě opravdu podrželo, díky němu jsem našla sílu s manželem mluvit a vím, co je potřeba dělat dál.“ Máma Marcela, 38 let
Vyčerpanost, bezmoc, smutek, nepochopení. To všechno zažívají rodiče v náročných životních situacích. V době pandemie navíc přibylo i dlouhodobé přetížení. V takových chvílích je pro rodiče těžké být oporou svým dětem, o které musejí v krizi ještě více pečovat. Mámy a tátové potřebují podporu, dodat kvalitní informace, zorientovat se v tíživé situaci. V tom jim pomáhá poradna pro rodiče – bezplatně, odborně a s otevřeným srdcem.


Expertky v oblasti práva a psychologie pomáhají rodičům najít pevnou půdu pod nohama. Radí online, po telefonu i v rámci osobních konzultací. Ročně se na ně obrátí přes 3 800 rodičů. 

  • „Pandemie mi převrátila život naruby. Ze dne na den jsem přišla o práci a novou nemůžu najít. Jsem sólo máma s dvěma malými dětmi na distanční výuce, do toho občas seženu aspoň brigádu. Mám pocit, že se mi pod rukama hroutí svět a nic nestíhám. Je toho na mě prostě moc, už nemůžu. Zavolala jsem do poradny Aperio. Byla úleva slyšet, že moje pocity jsou v pořádku, že dělám, co je v mých silách.“ Máma Eva, 36 let
Abychom mohli pomáhat, potřebujeme vaši pomoc. V současné době nemáme dostatek finančních kapacit na fungování poradny v její klasické podobě. Provoz poradny a platy poradkyň jsou financovány především granty, pro zachování provozu na tento rok však potřebujeme získat ještě 200 000 Kč od dárců a dárkyň. Prosíme vás, přispějte na poradnu Aperio a podpořte tak ty, kteří se nachází v tíživé životní situaci.  

A kolik stojí poradenství?
  • Jednoduchý dotaz v on-line poradně: 200 Kč
  • Dotaz v telefonické poradně: 300 Kč
  • Osobní konzultace: 500 Kč
  • Den fungování poradny pro rodiče: 5 700
  • Měsíční fungování poradny pro rodiče: 114 000
 Patronky sbírky Veronika Hurdová a Michaela Maurerová:

V případě dotazů se neváhejte obrátit na Alžbětu Kofránkovou, e-mail: alzbeta.kofrankova@aperio.czPodpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce a pěsti štěstí 🍀

Šárka

Díky za to co děláte!

Kateřina Srnská
1 000 Kč

Díky za to co děláte...

Jan Schneider
1 000 Kč

Držím vám palce, děláte skvělou práci.

Helena Rojas Ortiz
200 Kč

Držím palce!

Kristyna Pihrtova

Dobrý den, jsem na mateřské a už rok bez možnosti přivýdělku, ale posílám peníze pro ty, kteří to mají ještě mnohem těžší. Držte se!

Henrieta Hornáčková
200 Kč

Děkuju za to, co děláte!

Kateřina Ciglerová
200 Kč

Díky, za vaši práci!

Lucie Kubrová

Díky za to, co děláte :)

Dárce

#matosmysl

Zbyněk Brych