Chemické divadlo, z.s.


Kultura, umění a historie

Podpořte Chemické divadlo!

Chemické divadlo je rozsahově nevelké, avšak etablované nezávislé profesionální divadlo, vyznačující se progresivní autorskou dramaturgií a estetikou. Vzniklo v roce 2014 z iniciativy režiséra, dramaturga a autora Vojtěcha Bárty, scénografky Jany Hauskrechtové a řady spřízněných tvůrců.

vybíráme od 5.12.2020

Podpořte Chemické divadlo!

Chemické divadlo je rozsahově nevelké, avšak etablované nezávislé profesionální divadlo, vyznačující se progresivní autorskou dramaturgií a estetikou. Vzniklo v roce 2014 z iniciativy režiséra, dramaturga a autora Vojtěcha Bárty, scénografky Jany Hauskrechtové a řady spřízněných tvůrců.
20 920 Kč

přispělo

31 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Od roku 2014 si divadlo se svojí jedinečnou poetikou vybudovalo pevnou pozici na české kulturní scéně, bodovalo v anketách, získalo si uznání a zájem české kulturní veřejnosti i kritiky, což je doložitelné mediálním i kritickým ohlasem našich projektů. Spolupracujeme s nejlepšími českými herci a dalšími tvůrci, mezi nimiž je řada laureátů i nominantů Thálií, Cen divadelní kritiky a dalších prestižních ocenění. Zúčastnili jsme se řady festivalů a reprezentovali českou kulturu i v zahraničí. 
 Na rok 2020 jsme měli naplánováno kolem třiceti repríz, dvě velké premiéry, řadu zájezdů, včetně hostování úspěšné inscenace Do tmy v Berlíně. 
 Potom přišla pandemie a z našeho programu jsme mohli realizovat jen zlomky, což znamená ohrožení samotné naší existence.
 
Přesto se nevzdáváme.

Premiéry uskutečňujeme v online podobě. Navíc jsme se ve snaze nabídnout naše umění divákům rozhodli ve spolupráci se štábem režisérky Kateřiny Dudové vytvořit velkoryse pojatý záznam a filmový přepis naší „srdcovky“ – inscenace gomora ekocida. 
 Veškeré náklady (o honorářích nemluvě) však v současné době dalece převyšují naše příjmy. Na podfinancování české kultury a s tím související provozní i životní podmínky jsme dlouhodobě zvyklí. Pro případ krizí, které přinášejí pokles příjmů i nečekané vícenáklady však nemáme žádné rezervy, a ani stávající záchranné programy nás samy o sobě nemohou zachránit.
 Naše divadlo je malé, jsme však přesvědčeni, že děláme smysluplné věci. Jsme společensky angažovaní. Reagujeme na fyzický, sociální, existenciální i spirituální rozměr současné ekologické a klimatické krize a vydáváme k ní originální autorské komentáře nabádající k dalšímu prožívání a reflexi.  
 Na našem divadle existenčně závisí několik desítek špičkových tvůrců a specializovaných produkčních i technických profesí. Chemické divadlo funguje jako tvůrčí laboratoř, inkubátor a autentická myceliární síť, jež přispívá k zdravé funkci a biodiverzitě celého ekosystému české kultury. 
 Za uplynulých sedm sezon vzniklo jedenáct repertoárových inscenací, řada jednorázových akcí a zrealizovali jsme ke dvěma stovkám různých akcí. Každou sezonou jsme se učili, provozně i umělecky rostli. Víme, že máme velký potenciál a v současné situaci se snažíme udělat vše pro to, aby veškerá naše i do nás investovaná energie nepřišla nazmar.

Pomozte nás zachránit!

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

kameny úrazu (po práci, torza, pomalá smrt)
podívejte se na poslední premiéru work in progress projektu kameny úrazu (po práci, torza, pomalá smrt)
www.bitly.com/KamenyUrazu

Děkujeme za podporu!
20. 12. 2020 rozešleme všem současným i budoucím přispěvatelům link na online premiéru záznamu inscenace gomora ekocida.

Založení projektu

Miluju vás!!!

Marta Vítů
400 Kč

Vojto, držte se! Šťastné a veselé!

Zdeněk Bartoš
500 Kč

Zdravím z Lokte! Vydržte nám, prosím! :-)

Vítězslav Adamec
500 Kč

Držte se!

Radovan Lipus
1 000 Kč

Držím pěsti Chemickému divadlu! Patrně jsem jeden z těch mála lidí, kteří oceňují on-line podobu, protože se za Vámi nedostanu. Ať se daří i v těchto těžkých dobách!!

Radim Šíp

Držím palce!

Marie Reslová
1 000 Kč

❤️

Veronika Lazorčáková

Sílu a vzdor!

Filip Kaňkovský
1 000 Kč