Balet Praha o.p.s.


Kultura, umění a historie

Pomozte nám udržet kontinuální činnost Pražského komorního baletu a stálá angažmá sólistů

Milí příznivci Pražského komorního baletu, stále pro vás nemůžeme hrát a jako všichni se už nemůžeme dočkat, až se krize přežene. Aktuálně pro vás chystáme online vysílání několika dalších choreografií. I pro náš soubor je situace velmi těžká, čelíme velkým ztrátám kvůli představením, která jsme museli zrušit. Jsme jediný nezávislý soubor v České republice, který nabízí svým sólistům stálá angažmá, a je pro nás nyní prioritou udržení stálých pracovních míst – tanečníků, baletních mistrů i dalších pracovníků – přesto, že v tuto chvíli není možné odehrát žádné představení.

vybíráme od 30.11.2020

Podpořte Pražský komorní balet

Víme, že i mnozí z vás zažívají okamžiky existenční nejistoty. Pokud však můžete, a vás samotné to neohrozí, budeme vděčni za jakoukoliv finanční podporu.
52 380 Kč

přispělo

79 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Budeme vám vděční, když nás podpoříte zde na Darujme „virtuální vstupenkou“ v jakékoli výši se vám bude chtít. Tanečníci jsou nesmírně rádi i za každý váš vzkaz, protože to vše je důkazem toho, že naše práce má smysl a dává nám naději do budoucna. Stále se potýkáme se ztrátami ze zrušených představení a trápí nás, že se nemůžeme vidět naživo a užívat si kouzlo tance a divadla společně. Vystupování a setkávání nám chybí, nic není pro umělce a tanečníky tak smutné jako pohled do prázdného hlediště, i když před ním tančíme veselou choreografii. S vaší podporou nám čas čekání na plné hlediště uteče mnohem rychleji!
                                                                                         
Pražský komorní balet je jediný nezávislý soubor v České republice, který nabízí svým sólistům stálá angažmá, a je pro nás nyní prioritou udržení stálých pracovních míst – tanečníků, baletních mistrů i dalších pracovníků – přesto, že v tuto chvíli není možné odehrát žádné představení. Děláme maximum pro to, abychom pokračující krizi přestáli, i proto jsme nastudovali novou premiéru i ve chvíli, kdy už bylo jasné, že ji v plánovaném termínu nebudeme moci odehrát přímo před vámi.

Podpoříte soubor, který po 55 let nezničil žádný režim ani ekonomická krize. Ani viru se to nepodaří! A až pomine nebezpečí, všechno si společně vynahradíme! Snad Vám uděláme radost mikulášskou nadílkou naší nové premiéry a brzy ji budeme moci zatančit naživo. Pokud byste se chtěli na životě Pražského komorního baletu podílet ještě více, můžete se stát členy Klubu přátel PKB.

                                                                                       
Pražský komorní balet je největší český nezávislý profesionální taneční soubor s pětapadesátiletou historií, jehož zakladatelem byl legendární choreograf Pavel Šmok. V současnosti je soubor provozován obecně prospěšnou společností BALET PRAHA o. p. s. Za více než půl století úspěšné činnosti a umělecké tvorby prošel Pražský komorní balet cílevědomým a úspěšným vývojem, stal se významným reprezentantem tanečního umění České republiky a hlavního města Prahy v zahraničí (Izrael, Libanon, Indie, Čína, Austrálie, Kuba, Taiwan, Německo, Lucembursko, Thajsko, Gruzie, Bosna a Hercegovina, Jižní Korea, Polsko, Mexiko) a získal řadu významných ocenění. 

Tvář Pražského komorního baletu v tuto chvíli reprezentuje osm stálých tanečníků a sedm stážistů, kteří zvládají rozsáhlý pohybový rejstřík od technik vycházejících z klasického tance až po tanec současný, vlastní technický tým a management. Spolupracovali jsme s mnoha známými jmény choreografické scény (Lukáš Timulák, Jiří Pokorný, Mário Radačovský, Marek Svobodník, Ondřej Vinklát, Tomáš Rychetský, Hana Polanská Turečková).

Rezidenčním choreografem souboru je Petr Zuska, bývalý umělecký šéf Baletu Národního divadla a tvůrce evropského formátu. Pro Pražský komorní balet vytvořil Petr Zuska před rokem kritiky ceněné a divácky velmi úspěšné představení Kytice, za ztvárnění hlavní role v této inscenaci získal pak na podzim 2019 sólista souboru Dominik Vodička Cenu Thálie za nejlepší mužský výkon v kategorii tanec a pohybové divadlo, a Petr Zuska cenu za nejlepší choreografii celostátní přehlídky Balet 2019.
                                                                                     
                                                                           

                                                                                             foto © Serghei Gherciu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držte se!!!

Dárce
500 Kč

Moc chybí živá představení, omlouvám se za malou finanční podporu, držte se.

Iva Gregová
100 Kč

Děkujeme za finanční podporu a budeme se těšit na Vaši návštěvu v divadle! Snad to bude brzy.

Balet Praha o.p.s.

Děkuji za krásné představení Kytice. Držte se a snad brzy naživo!

Alena Volková
200 Kč

Děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na viděnou v divadle! Snad to bude brzy.

Balet Praha o.p.s.

Jen tak dal, nevzdavejte se a tančete, je radost sledovat vasi praci!!
Kultura žije!👍🏻❤️

Jana Vlčková
1 000 Kč

Těšíme se na setkání ať už v Praze, Ústí nad Orlicí i kdekoliv jinde.
Bohumír Džubej.

Bohumír Džubej
500 Kč

Pořád si uchovávám vzpomínku, kdy jsem měl možnost zúčastnit se několika zkoušek Pražského komorního baletu v jeho první sestavě. I když je to asi 40 let zpátky, pořád vidím scénu, kdy držím Kateřinu Frankovou za ruku, ona stojí na jedné noze na špičce a já se marně snažím obejít ji v přesném kruhu, aby, stále se mě držíc, nevypadla z rovnováhy. A mimochodem... v sále kde nyní zkoušíte jsem já protancoval cca 10 let jako člen Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka.

Ivan Rendl
1 000 Kč

Držím palce!

Alena Svobodová
300 Kč

Paní Svobodová, děkujeme za Vaši podporu, které si vážíme.
Velmi se těšíme, až se společně setkáme v divadle.
Srdečně,
Ladislava Jandová

Balet Praha o.p.s.

Držím palce ať všechno zvládnete

Kateřina Malinová
500 Kč

Dobrý den, paní Malinová.
Děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme.
Těšíme se, až se budeme moci společně setkat v divadle.
Srdečně,
Ladislava Jandová

Balet Praha o.p.s.

Kytice je krásná, máme Vás rádi. Vydržte. Těšíme se na další představení.

Jana Schmidová
500 Kč

Paní Schmidová, děkujeme za Vaši podporu i Vaše slova! Snažíme se nadále zkoušet a připravovat nové premiéry a velmi se na těšíme na viděnou v divadle!
Ladislava Jandová

Balet Praha o.p.s.

Omlouvám se, že teď posílám jen tolik. Snad bude brzy lépe u nás i u vás.

Dárce

Dobrý den, paní Mrázková. Děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na viděnou v divadle! Do té doby si s námi užijte záznamy představení na Mall.tv.
S pozdravem
Ladislava Jandová

Balet Praha o.p.s.