Charita Olomouc


Děti, mládež, rodina

Sbírka svatého Mikuláše

Mikuláš se lidem do paměti zapsal jako člověk, který pomáhá. Jeho velikostí nebylo hrdinství, které se nechává mučit, zavřít a popravit. Jeho velikostí byla neustálá každodenní dobrota a laskavost. (Benedikt XVI.)

vybíráme od 26.11.2020

Sbírka svatého Mikuláše

Charita Olomouc vyhlásila novou sbírku s názvem Sbírka svatého Mikuláše, která bude v rámci přímé pomoci dlouhodobě pomáhat lidem a rodinám v nouzi.
57 650 Kč

přispělo

37 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V důsledku krizových opatření dochází od konce srpna k prudkému nárůstu počtu jedinců a rodin v nouzi. Na Charitu se obracejí lidé, kteří až do této doby žili zcela běžným životem. Téměř ve všech případech se jedná o osoby pracující na hlavní pracovní poměr. Mnozí přišli o práci z důvodu nadbytečnosti, jinde došlo ke zrušení celé provozovny či zařízení. Do velmi obtížných situací se dostaly především matky samoživitelky, ale i celé rodiny. Charita Olomouc vyhlásila novou sbírku s názvem Sbírka svatého Mikuláše, která bude těmto lidem a rodinám v rámci přímé pomoci pomáhat dlouhodobě. V srpnu se na Charitu obrátila s prosbou o pomoc maminka samoživitelka, zaměstnaná již pět let v provozovně rychlého občerstvení. Celý březen a duben byla kvůli opatřením proti šíření koronaviru bez práce, a když mohla opět nastoupit, ubylo jí směn. Nájemné za byt, kde žije, platila vždy včas. Nyní však začala dlužit a hrozilo jí vystěhování. Díky jarní sbírce Darem proti následkům koronaviru jsme mohli zabránit tomu, aby maminka s dítětem skončila na ulici. Tato sbírka byla již v létě ukončena, avšak s druhou vlnou pandemie počet potřebných nadále přibývá. Obáváme se, že období krize zdaleka nekončí a jarní i současná opatření se svými dalekosáhlými důsledky zasáhnou ještě větší část společnosti.

Aby mohla Charita Olomouc poskytovat pomoc i nadále, rozhodla se zřídit dlouhodobou „Sbírku svatého Mikuláše“, určenou na přímou pomoc lidem v nouzi, zvláště matkám samoživitelkám a rodinám s dětmi. V názvu jsme se inspirovali postavou jednoho z největších křesťanských světců. Jako mladý muž zdědil Mikuláš velké jmění, ze kterého štědře rozdával chudým. Nejraději jim potají házel pytlíky mincí do oken, tak, aby o tom nikdo nevěděl. Bývá proto někdy zobrazován se třemi zlatými koulemi, symbolickými pytlíky zlaťáků.

Dá se říci, že Mikuláš byl hrdinou všedního dne. Vnímal potřebné kolem sebe a jeho láska k lidem jej vedla ke konkrétním činům. Byl hrdinou, jakým se může stát každý z nás.
Máte-li také vy dostatek, věnujte chudým pár mincí. Staňte se na chvíli tím pravým Mikulášem!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

pro potřebné

Dárce
1 500 Kč

Výjimečné situace žádají výjimečné množství spolupráce.

Dárce

Pro radostnejsi svatky

Dárce
450 Kč