CZ / EN

Kulturou proti chátrání, z. s.


Kultura, umění a historie Regionální a komunitní rozvoj

Sibiř pro všechny, všichni pro Sibiř

Na začátku byla Sibiř v podstatě ruina. Od jara 2017 se na baráku udělala spousta práce, vlastními silami a na vlastní náklady jsme začali budovat prostor, který bude kreativní, kolektivní, samosprávný, nekomerční a tvořený svépomocí. Teď nás však drtí koronavirová situace stejně jako spoustu jiných. Pomozte nám Sibiř udržet na kulturní mapě Brna.

vybíráme od 25.10.2020
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Sibiř začala vznikat na jaře 2017, kdy jsme dostali klíče od bývalého kina a poprvé vstoupili do jeho prostor. Celou budovu jsme postupně začali vlastními silami i náklady opravovat a znovu do ní vnášeli život.
Nespočet hodin dobrovolnické práce i prostředků se postupně začal projevovat na stavu domu a rok od roku vypadal prostor lépe a lépe. Sibiř se postupně stávala místem setkávání rozličných (sub)kultur a žánrů.
Od počátků, kdy prakticky ještě na staveništi hrály punkové a hardcorové kapely jsme postupně rozšiřovali program a Sibiř tak hostila nejen koncerty, ale i přednášky, divadla, feministické či architektonické konference, promítání dětských filmů, Malou noc módy, filmový festival Naiff, umělecké vernisáře či koncert Jany Uriel Kratochvílové. Poslední rok jsme také poskytovali prostor brněnskému kolektivu Food not bombs, který pravidelně vaří jídlo zdarma pro všechny potřebné.
To všechno se dařilo díky úsilí a nadšení celého kolektivu Sibiře, a také nadšení vás všech, kteří jste Sibiř a naše akce navštěvovali.
V tomto roce jsme měli velké plány. Samozřejmě jsme chtěli pokračovat v opravách, ale především jsme doufali, že v tomto roce konečně vyřešíme topení a Sibiř přestane být v zimě Sibiří v přeneseném slova smyslu. Plánovali jsme také vylepšit infrastrukturu kina a začít promítat s více profi technikou než roztřeseným starým projektorem.
Jenže místo dalšího rozvoje Sibiře přišel koronavirus, omezování a nakonec prakticky zákazy akcí. To mělo v tomhle roce vliv nejen na program, ale i finance Sibiře a aktuálně jsme na dně veškerých rezerv.
Proto vás všechny, komu záleží na tomhle kousku svobodného, nekomerčního prostoru, žádáme o podporu. Ať už se rozhodnete přispět jednorázově či pravidelným darem, jsme v situaci, kdy se každá stovka počítá.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Už aby zase mohly být akce! Doufám, že to zvládnete, než skončí tento covid blázinec 🤘 Držte se.

Jakub Urbanec
800 Kč

Držím palce Sibiři! a těším se až zas bude otevřeno.

Martin Novák

___oceňujem vynaložené úsilie, bola by škoda to nechať padnúť___

Michal Bútor

Zdravím, dělám v Olomouci punk akci Punx night a rád Vám přispěji z fondu akce. Doufám, že i ta 500 trochu pomůže. Super, že provozujete takové místo, hodně zdaru a úspěchů a někdy v lepších časech naviděnou! :-)

Franta Kosmick
500 Kč

Drzte se!

Marketa Borovcova
200 Kč

Držím palce, ať to Sibiř ustojí!

Jitka Votavová

Držte sa. Ste super.

Eva Kicková

Držím palce, hodně zdaru!

Radek Vantuch
1 000 Kč

Hlavně ať to nadále šlape, byla by škoda kdyby ne.

Marcela Kočíková
1 000 Kč