Otevřená data o klimatu, z.ú.


Osvěta a poskytování informací Životní prostředí

Fakta o klimatu

Fakta o klimatu nemají sloužit jen odborníkům, ale všem lidem se zájmem o téma klimatické změny. Texty a grafiky, které vytváříme, lze použít jako materiál pro přípravu různých vzdělávacích aktivit nebo jako podklad pro diskusi, rozhovory či při zpracování článků. Váš dar nám pomůže zajistit chod organizace, která je z velké části založená na práci dobrovolníků, a usnadní vznik nových materiálů.

Podpořte Fakta o klimatu

147 083 Kč

přispělo

77 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Naším cílem je zkvalitnění společenské diskuse o klimatické změně. Tato debata bývá v mediálním i osobním prostoru často plná emocí, polopravd a nepodložených informací. Chceme pomoci vystavět most, na kterém se můžou potkat vědci, energetici, politici a lidé, kterých se změny klimatu týkají. Těmi jsme ostatně my všichni.

Shromažďujeme data o klimatu a klimatické změně, která poskytují vědecké instituce (ČHMÚ, NASA, Eurostat a jiné) a zpracováváme z nich grafy a infografiky pro další použití (pro vzdělávání, novináře, veřejnost apod.). Klimatická změna je složitý komplex vzájemně provázaných jevů. Data, která sbíráme, třídíme a zpracováváme, se proto dotýkají různých oborů lidské činnosti – od ekonomiky přes politiku až po energetiku. U jednotlivých grafik vždy naleznete zdroj i podrobnější informace.

Jsme tým profesionálů zabývajících se různými obory – přírodovědou, informatikou, pedagogikou nebo komunikací. Pracujeme na dobrovolnické bázi a finance na provoz získáváme od dárců, nepracujeme na ničí objednávku. Při naší činnosti komunikujeme s politiky, energetickými firmami i aktivistickými hnutími. Fakta o klimatu jsou však nezávislý projekt, který může podpořit každý. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu