Nadační fond pro Pelhřimovsko, nadační fond


Lidé s postižením Senioři

Zajištění pečovatelské služby v menších obcích na Pelhřimovsku

VČELKA sociální služby o.p.s. prostřednictvím pečovatelské služby poskytuje pomoc, podporu a péči lidem v tíživé sociální situaci. Usiluje o to, aby klienti se sníženou soběstačností měli možnost setrvat ve svém důvěrně známém domácím prostředí.

vybíráme od 14.10.2020

Buďte štědří pro dobrou věc.

30 000 Kč
vybráno 21 % z 140 000 Kč

zbývá

271 dní

přispělo

27 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Vaším příspěvkem nám pomůžete s náklady na provoz služebních aut, nutných k zajištění péče o ty, kteří se o sebe již nedokáží postarat sami, a přesto si přejí i nadále zůstat ve svých domovech po boku svých blízkých (vysoký věk, chronické onemocnění, zdravotní postižení). Jezdíme i do odlehlých obcí na Pelhřimovsku, o klienty pečujeme každý den 6-22h.

Jednou z našich klientek je i paní Marie (82 let), která žije celý svůj život v rodinném domě v malé obci. Z důvodu vysokého věku je pro ni stále obtížnější žít samostatně v domácím prostředí bez pomoci druhé osoby. Naši pracovníci jí pravidelně pomáhají zejména při osobní hygieně, při zajištění drobného nákupu a při zajištění chodu domácnosti.

Celý život žije na vesnici, kde se stará o svého pejska a dvě kočky. Má dobré vztahy se sousedy, se kterými si ráda popovídá. O víkendech jí jezdí navštěvovat rodina s vnoučaty. Paní Marie si přeje zůstat doma, po boku svých blízkých a v prostředí, na které je celý život zvyklá. Díky terénní sociální službě se přání paní Marie plní. 

K paní Marii jezdíme několikrát týdně a pomáháme ji s činnostmi, na které již sama nestačí.

Paní Marie může tak i nadále žít doma, se svými zvířecími společníky, sdílet zážitky se sousedy, těšit se na víkendové návštěvy rodiny a v neposlední řadě i na pravidelné návštěvy našich pracovníků.


Dalším z našich klientů je pan Franitšek.
Žije se svou dcerou a vnučkou v malé obci nedaleko Pelhřimova. Následkem pracovního úrazu přišel o většinu své soběstačnosti a tím se mu radikálně změnil celý život. Rok strávil v pobytové službě, zhubl 40 kg a pomalu ztrácel chuť do života. 
Za podpory své rodiny se pan František chtěl vrátit zpět do domácího prostředí. Nebylo ale  v možnostech a silách rodiny zajistit takovou péči, kterou po svém návratu z pobytové služby pan František potřeboval. Rodina tedy hledala řešení. Na cestě zrealizovat návrat pana Františka zpět domů se setkávala s řadou překážek, například vzdálenost jednotlivých poskytovatelů sociálních služeb od místa bydliště. Jednoho dne získala dcera pana Františka kontakt na sociální pracovnici VČELKY.  Ta jim poskytla základní sociální poradenství a nakonec došlo k uzavření Smlouvy o poskytování sociální služby. 
Pracovnice VČELKY dojíždí k panu Františkovi 3 x denně a pomáhají mu s osobní hygienou, oblékáním a svlékáním, s přesuny na lůžko nebo vozík, s přípravou stravy a jejím podáním. Veškerá péče je panu Františkovi poskytována dle jeho individuálních potřeb, schopností a dovedností.
Za dobu poskytování naší péče se z pana Františka stal opět veselý člověk s chutí do života.  
 
Vytvářejme společně podmínky pro spokojený život doma.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Jsme rádi za lidi jako jste vy ❤️

Šárka Šádová
10 000 Kč

Díky pracovníkům Včelky 🐝❣️

Barbora Marešová

ať štěstí a radost vás životem provází:-)

Blanka Linhartova

Pro dobrou věc - podporu těch, kteří pomoc potřebují. I drobná pomoc se počítá.

Martin Točík

Děkujeme vám a držíme palce

Dárce
200 Kč

Podpořit druhé v tom, aby mohli pomáhat dalším, tím spíše v době, ve které se nacházíme, mne samotného činní šťastným..

Dárce
1 000 Kč

děkuji za váš čas a ochotu

Dárce