Statek Vlčkovice, o.p.s.


Kultura, umění a historie Sociálně znevýhodněné skupiny

"Zažít Vlčkovice" - benefiční fotokniha a výstava Petra Zewlakka Vrabce

Pomoz nám realizovat benefiční fotoknihu a putovní výstavu.

45 300 Kč
vybráno 50 % z 90 000 Kč

přispělo

34 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Podpoř vznik fotografické knihy "Zažít Vlčkovice" fotografa Petra Zewlakka Vrabce, která vznikla za podpory neziskové organizace Statek Vlčkovice, mapující dění a genius loci v obci Vlčkovice na České Sibiři.
Na bezmála třech stech padesáti fotografiích rozdělených do deseti tématických kapitol nahlédneš, v rozmezí 10 let (2010-2020), do projektů obecně prospěšné společnosti Statek Vlčkovice (festival VlčkoviceFest, dobrovolnictví), zemědělských aktivit Statku rodiny Počepických, místního kulturního dědictví i krajiny České Sibiře.
Součástí projektu je také putovní výstava.

Díky všem za podporu! Fotoknihy máme a pomalu rozesíláme všem, kteří přispěli. Pokud nás chcete ještě podpořit, stále nám chybí nějaké kačky na realizaci výstavy. Díky.

Výtěžek z prodeje knih poputuje na sociální služby pro znevýhodněné rodiny Statek Vlčkovice, o.p.s.

O autorovi:
Narozen 1984 v Mladé Boleslavi, od 2 let žije v Praze. Vystudoval obor geodezie. První fotografii vyfotil 11. 1. 2007. Na svatbě u Jimramova v létě roku 2014 se nad ránem rozhodl, že se fotografií začne živit. Od roku 2017 je naplno fotografem na volné noze, zatím stále věrný značce Nikon. V současnosti spolupracuje s organizacemi, jako je Greenpeace, Hnutí duha, Limity jsme my, Arnika, FFF aj. Petrovy fotografie archivuje Národní muzeum v Praze a pravidelně je využívají mediální server A2larm a časopis Romano Voďi. Jeho fotografie jsou k nalezení i na přebalech knih či elpíček.
V roce 2017 byl Petr Zewlakk Vrabec poprvé nominován na Czech Press Photo v kategorii Aktualita a v roce 2018 vyhrál cenu Czech Press Photo za sérii Vystěhování rodin s dětmi z ubytoven v Ústí nad Labem v kategorii Cena výboru Dobré vůle nadace Olgy Havlové. V roce 2019 vyhrál Czech Press Photo v kategorii Reportáž roku Za sérii z protestů Ende Gelände v Německu.
Měl 15 samostatných výstav. V současnost pracuje např. na projektech Ptáci či Protesty v ČR. V brzké době chystá knižně vydat uzavřené soubory Ve 4. patře Čítárny Unijazz a Squat Klinika.

Na knize dále spolupracovali:
Jakub Kotas - design a grafická úprava
Dalibor Hála - doprovodné texty, výroba
Kateřina Tichá - jazyková korektura
Jakub Roun - prodej, distribuce, výstavy

Autor i ostatní spolupracovníci připravili knihu a výstavu bez nároku na honorář. Děkujeme!

---
V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na roun@statekvlckovice.cz.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Vlčkovice hyjó!

Vasilděda
850 Kč

Vlčkovice forever!

Petr Rubáš
850 Kč

Ty fotky jsou prostě krásné. Těším se na knížku, daruju ji těm, kdo na Vlčkovice jezdí.

Hana Pfannová

Díky za tenhle počin! Jen mimochodem, Pay U přes Unicreditbank mi nefungovalo, takže se nákup podařil až na druhý pokus (převodem).

Michal Pařízek