Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 289 872 Kč

přispělo

4415 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Krasne Vanoce vsem! Hodne zdravi.

Pavla Vichova - HumPhos s.r.o.
3 000 Kč

Pevné zdraví, hezké Vánoce ;-)

Dárce
500 Kč

To, co děláte, má velký smysl. Příští rok si kladu za cíl věnovat víc než jen peníze, bohužel to ale současná situace bez rizika ohrožení samotných seniorů nedovoluje, tak aspoň takto jsem mohla přiložit ruku k dílu, díky za tu možnost ❤️

Ima Röschlová

Díky

Dárce

Klidné vánoční svátky.

Barbora Přečková
500 Kč

Každý den přináší něco nového, nějaká překvapení, ať jsou jenom ta nejlepší a dělají radost. Krásné Vánoce a nový rok 2021 plný optimismu, štěstí, splněných přání a pevného zdraví.

Věra Ondráčková

Přeji všem nějakého dobrého anděla 🥰 Krásné Vánoce!

Romana Malásková
300 Kč

Přeji Vám krásné, kouzelné a pohodové Vánoce! Snad Vás tato maličkost potěší.

Tereza Kalousová

Děkuji za to co děláte:)

Krásné Vánoce

Kateřina Herčíková
100 Kč

Vybírali jsme s přítelem nejprve konkrétní dárek, co bychom koupili a nemohli jsme vybrat.. Spíše z lenosti jsme se na poslední chvíli rozhodli přispět částkou.. Snad pomůžeme alespoň takto

Kája a Erik