Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 287 272 Kč

přispělo

4415 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Šťastné a veselé!

Mánek

Přeji krásné Vánoce :-)

Marketa Jelenova

Dobrý den, při studiu v poslední době vypomáhám v domově seniorů a moc ráda podpořím tento pěkný projekt. Proto malinkou část z vydělaných peněz posílám dál, aby udělaly radost.
Děkuji a přeji všem zdraví a lásku :-) AT

Anna Trdlikátová

Všechny zdravím, prožijte krásné Vánoce ❤️Něco málo jsem přispěla ❤️

Sára

Krásné prožití vánočních svátků a hlavně hodně zdraví.

Přejí

Alena a Miroslav

Alena a Miroslav Sádovský

Sny se plní 🙏

Lenka Nosková
333 Kč

Vsechny moc a moc zdravim a preju hlavne zdravi, stesti a usmev na tvari :o)

jana turzová
500 Kč

Přeju všem seniorům pěkné Vánoce :)

Tereza
500 Kč

Krásný předvánoční čas nejen všem Ježíškovým vnoučatům :)

Monika Zanklová
500 Kč

Každá vteřina je důležitá. Veselé Vánoce.

Jan Maštálka