Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 289 872 Kč

přispělo

4415 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať to starouškům udělá radost a zpříjemní jejich dny.

Pavel Makovec
1 000 Kč

Krásné Vánoce! 🎄 🎁

Kathryn Harlow-Havel

Za celou společnost bychom chtěli všem seniorům popřát veselé Vánoce a věříme, že alespoň několika z nich tento příspěvek zpříjemní toto nelehké období.

Crowe Advartis Accounting a Contract Administration

Krásné Vánoce si zasloužíme všichni <3

Kristýna Kubištová

Není to moc, ale snad to pomůže udělat někomu radost!

Filip Prchal
100 Kč

Krásné Vánoce a spoustu zdraví do roku 2021!

Petra Smolová

Přeji krásné a klidné Vánoce!

Luisa Härtel
300 Kč

Ať udělají radost tam, kde je to třeba. Hezké Vánoce!

Pavel Titz
1 000 Kč

Verim, zei tato mala castka prispeje k velke radosti!
Modlim se za vsechny seniory, zejmena ty osamocene.

Marta Nunvářová
1 000 Kč

Všem přeji zdraví!

Pavel Solnař