Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 289 872 Kč

přispělo

4415 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přeji všem šťastné, zdravé a bezpečné Vánoce

Linda Turner
300 Kč

Člověk nikdy nesmí přestat věřit v dobro a lásku mezi lidmi. Všichni někoho někdy potřebujeme. Krásné vánoce!

Jaroslava Boušková
1 000 Kč

Moc mě těší, že se někdo rozhodl takovýto projekt realizovat a tímto bych mu chtěl i poděkovat. Snad se peníze do dobrých rukou a splní nejednomu člověku jeho přání.

Marek Klouček
300 Kč

Krásné Vánoce! Hodně štěstí a zdraví!

Tatiana Badashkeeva
300 Kč

Všem přeji nádherné Vánoce. :)

Raduš
300 Kč

Ráda bych, aby můj příspěvek byl použit na koncert dechové kapely, který si přálo pár jednotlivců i celé osazenstvo jednoho domova. Se zpěvem jde všechno líp! Hezké vánoce přeje Sylva.

Sylva Dolenská

Přeji Vám radostné bezcovidové Vánoce a hodně zdraví, štěstí a Božího požehnání v příštím roce.

Marta Urbanová

Přeji všem seniorům krásné a požehnané Vánoce, hlavně hodně zdraví v této těžké době, a aby nikdy nebyli sami.

Silvia Antalíková
300 Kč

hodně štěstí :-)

Radmila Bílková

hezké nejen Vánoce :-)

Radmila Bílková