Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
850 216 Kč

přispělo

1316 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Přeji organizátorům hodně sil v dnešní podivné době.

Ivan Heczko

Jsem ráda, že mohu alespoň trochu přispět na dobrou věc.

Tereza
100 Kč

Děkujeme za to, co děláte! Krásné (a zdravé) Vánoce!

Stanovští

Je čas zase věřit na Ježížka.

Zuzana Kočanová

Veselé vánoce a díky za tento projekt!

Jiří Unger
500 Kč

Věřte, že nejste vůbec sami...

Ludmila Mertová
1 000 Kč

Jsme rádi, že jsme se mohli připojit. Požehnané Vánoce přejí Hejnákovi :-)

Martin Hejnák
300 Kč

Přeji kouzelné Vánoce ☺️

Adéla Šatánková
500 Kč

Krásné Vánoce!

Jana Symůnková

Krásné vánoce a hodně zdraví a lásky všem!!!

Gabriela Kučerová
300 Kč