Nadační fond Českého rozhlasu


Senioři

Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

Staňte se i letos Ježíškovým vnoučetem

Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem a pohlazení.
3 300 673 Kč

přispělo

4419 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od letošního roku patří pod křídla jeho Nadačního fondu. Za uplynulé tři ročníky se podařílo díky dárcům - tedy Ježíškovým vnoučatům - splnit více než padesát tisíc přání seniorů v českých domovech důchodců, stacionářích a specializovaných centrech. Přání starých lidí, kteří z jakéhokoli důvodu přišli o zájem vlastní rodiny a vedle pozornosti a zážitků jim chybí také hmotné věci.


Ježíškova vnoučata dokázala splnit nemožné. Ať už mluvíme o setkání s papežem, jízdě závodním autem nebo o seskoku padákem 84 leté seniorky. Zkrátka všechno to, o čem  babičky nebo dědové snili a teď se rozhodli si sen splnit. Protože si mají komu napsat. Protože mají touhu nepřežívat, ale žít. Protože mají Ježíškova vnoučata.
Seznam přání se i letos otevře 16. listopadu na webu jeziskovavnoucata.cz. Každoročně přibývají nová až do Vánoc, zatímco se průběžně jiná plní. Některá z nich jsou finančně nákladná. Nejen kompenzační pomůcky, na které senior nedosáhne přes pojišťovnu, ale právě i přání zážitková. 

Nechceme dělat limity, protože sny žádné limity nemají. Proto prosíme vás, pomozte seniorům cítit zájem a těšit se na další den. Pomozte jim znovu uvěřit na Ježíška. 

Děkujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ať Vám dar dobře slouží :).

eliška vodáková
1 500 Kč

Přejeme hezké Vánoce.

Pavlík a Honzík Dolejšovi

Krásné Vánoce a hodně zdraví do nového roku.

Marketa Svobodova
1 000 Kč

Krásné Vánoce plné dárků, které se nedají koupit ani zabalit... ❤️
S pozdravem a přáním hodně zdraví do nového roku 2021
Jana, Patrik a Paťulka Schneiderovi

Jana Schneiderová
500 Kč

Dekuji Vam za tuto sbirku a moznost prispet ostatnim na hezke Vanoce a darecky, ktere potesi.

Andrea Vovesna

Krásné Vánoce a lepší nový rok 2021 všem!

Jaromír Štěpán
1 000 Kč

Jsme rádi vašimi vnoučaty

Lenka Kudrnová
300 Kč

Poslat dárek už nestihnu, ale pořad věřím, ze i když má člověk málo, pořad muže pomáhat.

Martina Švábková Tomková
200 Kč

Letos jsem si na Ježíškova vnoučata vzpomněla trochu pozdě, protože veškerý můj čas zabírá péče o našeho nedávno narozeného Ježíška, ale potřebu pomoci a udělat radost seniorům v domovech vnímám stále stejně. Proto jsem chtěla přispět alespoň tímto způsobem.

Veronika Kadlecová
1 000 Kč

Šťastné a veselé!

Petr Kříž
1 000 Kč