CZ / EN

Armáda spásy


Sociálně znevýhodněné skupiny

Jen nocleh nestačí...

Děkujeme, že jste se rozhodli podporovat lidi bez domova pravidelně. Noc v suchu, teple a bezpečí, zajištěná prostřednictvím Nocleženky, je pro ně velký dar, ale jejich životní situaci zpravidla nevyřeší. Je třeba s nimi pracovat dlouhodobě a podporovat je na jejich cestě do běžné společnosti a k samostatnému bydlení. Děkujeme, že chcete být této cesty součástí!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
CESTA K SAMOSTATNÉMU BYDLENÍ

Terénní program
První linie našich služeb, kontaktujeme uživatele v jejich přirozeném prostředí (na ulicích, v parcích apod.), kde jim nabízíme pomoc a podporu v jejich nelehké životní situaci a nabízíme jim naše další služby.
 ▼
Noclehárna
Prostor pro všechny lidi bez domova, kteří chtějí strávit noc v suchu a teple, kde mohou využít podpory sociálních pracovníků, mají zde možnost využít hygienické zázemí, mohou si zde také dát teplý čaj či polévku s pečivem a mohou využít charitativní šatník.

Azylový dům
Samostatné, časově ohraničené, přechodné ubytování s intenzivní sociální prací, mající za cíl co největší osamostatnění uživatele.

Sociální bydlení
Samostatné bydlení v běžné bytové zástavbě kde uživatele navštěvují naši sociální pracovníci a snaží se mu pomoci zvládat těžkosti běžného života, po určité době může byt uživateli zůstat a on se tak navrací k samostatnému bydlení.

Samostatné bydlení
Náš cíl. Uživatel nás již nepotřebuje a žije samostatně v adekvátním prostředí.

---

DALŠÍ PODPŮRNÉ SLUŽBY

Není to jen o bydlení. Mnoho uživatelů potřebuje, při své cestě k samostatnému bydlení, i další podporu. I pro ně máme v Armádě spásy nabídku služeb (např. zdravotní péče, služby pro osoby bez domova se závislostí, služby pro seniory, pomoc se zaměstnáním apod.

Sociální pomoc a podpora – Všechny služby na cestě k trvalému bydlení aktivně nabízejí pomoc a podporu profesionálních sociálních pracovníků (pomoc s dluhy, vyřízení dokladů, zdravotní péče, pomoc se sháněním práce apod.).

Zaměstnávání – Všechny naše služby pomáhají lidem bez domova nalézt pracovní uplatnění, pro naše uživatele vyhledáváme i zřizujeme pracovní místa, kde mohou získat, často ztracené, pracovní kompetence a zkušenosti.

Zdravotní péče – Lidé bez domova často trpí zdravotními obtížemi, které jim brání při návratu do běžné společnosti, při hledání zaměstnání apod. Zřizujeme ordinaci a ošetřovny a základní pomoc při ošetření a konzultaci poskytujeme i v terénu. Naším cílem je zlepšení zdravotního stavu osob sociálně vyloučených.

Sužby pro lidi bez domova v seniorském věku – Ne pro všechny naše klienty je samostatné bydlení tou správnou cestou. Řada z nich je v seniorském věku, nebo trpí závažnými onemocněními a potřebují stálou podporu. Pro tyto klienty zřizujeme Domovy Přístav.

Služby pro osoby se závislostí – Mnoho lidí bez domova trpí závislostí na alkoholu, kterou je třeba před návratem do běžné společnosti a k samostatnému bydlení vyřešit, i pro tyto uživatele provozujeme vhodné služby.

---

více na: noclezenka.cz/daruj-pravidelne
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Krásné vánoční svátky pro všechny lidi bez rozdílu....

Jana Hrubá
200 Kč

Přeji nejen nocleh, ale především naději.

Kateřina Havlíková
100 Kč

Hodně štěstí pro přečkání těžkých časů

S. A.
100 Kč

Tohle je dulezity.

Agáta Hamplová

Blaze milosrdným, neboť dojdou milosrdenství ! BIBLE

Petruše Němcová
500 Kč

Pomáhejme si....

Jiří Konkol

Ať noc v teple a suchu udělá někomu radost a pomůže.

Olga Lanšperková
100 Kč

Hodně sil lidem, kteří se na pomoci potřebným podílejí.

Petra Vyhlídalová

Dobrý večer, nechci být zobrazena na stránce přispěvatelů. Dekuji Opavska

Jitka Opavska

Děláte dobrou věc, držím palce a přeji hodně pravidelných dárců. Více bohužel nemohu, pravidelně přispívám na dalších 6 projektů.

Lenka Novotná
100 Kč