Rodina v centru, z.ú.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Dům rodiny

Pomáhej s námi dětem a DARUJ PRACANTA. Stavíme pro ně Dům rodiny a potřebujeme Vaši pomoc.

vybíráme od 18.8.2020

Daruj pracanta

Pracant nám symbolicky pomůže při stavbě.
30 600 Kč

přispělo

26 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Poskytujeme péči dětem a rodičům na skvělé odborné úrovni, ale zároveň si zakládáme na lidském přístupu. Dlouhodobě bojujeme proti limitům staré budovy, která nesplňuje požadavky na moderní sociální centrum. Naši nejzranitelnější, tedy děti a jejich rodiče, jsou často nacpaní v přeplněných místnostech a doučujeme v kuchyňce.

K vytvoření nového centra potřebujeme 1 500 000.
Uspěli jsme s projektem Sociální centrum Dům rodiny u Evropského fondu regionálního rozvoje a získali jsme 16 205 000 Kč. Dům se už staví. Potřebujeme vás na naší straně. 

Jak to funguje?
Jednodušedarujete virtuálního pracanta, který nám symbolicky pomůže na stavbě. Společně pomůžeme ohroženým dětem a rodinám. Vybudujeme pro ně moderní sociální centrum na cyklistickém ovále v Novém Boru.

Váš dar zdvojnásobí firma Ježek Software s.r.o. Ke každé darované koruně se automaticky přičte další koruna. Váš dar 500 Kč tak znamená konečných 1 000 Kč na stavbu Domu rodiny.

Získáte certifikát s pracantem, kterého jste darovali.
Certifikát můžete darovat někomu blízkému. Při platbě si vyberete, zda chcete certifikát elektronicky nebo v tištěné podobě a napíšete věnování. Pokud zvolíte elektronickou variantu, certifikát vám odešleme na emailovou adresu, kterou jste zadali při platbě.  Poté je možné přeposlat email kamarádovi, rodině či komukoliv jinému, koho chcete takto obdarovat. Pokud zvolíte papírovou variantu, certifikát si vyzvednete osobně nebo vám jej zašleme poštou. Věnování pak dopíšete ručně doma a dárek sami předáte.

V Domě rodiny budeme poháhat rodinám ve třech sociálních služkách:

  1. odborné sociální poradenství Občanská poradna. 
  2. nízkoprahové zařízení pro děti a mládež NZSM Vafle a 
  3. sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi Štafeta. 
Klienti získají čtyři samostatné konzultovny, což je velké zlepšení oproti stávajícím stísněným podmínkám v Komunitním centru. V budově budou také dvě velké učebny pro pořádání kurzů a workshopů. Pro děti a mládež zde bude velký volnočasový klub, tréninková kuchyně, tréninková dílna a také konzultovny pro individuální rozhovory. Venku vybudujeme hřiště pro děti a plánujeme zde komunitní zahradu.

Co dělá Rodina v centru?
Od roku 2005 odbornými sociálními službami zlepšujeme život dětí na Novoborsku. Ročně využívá našich služeb více než 1 000 klientů. Postupně jsme reagovali na potřeby dětí a rodin a rozšířili služby do šesti odborných středisek. 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Každý má svůj sen a tím to začíná. Nechť Vám tento dar pomůže Vás sen zrealizovat!

Dárce

Jen splácím dluh. Děkuji za Vaši pomoc.

Giorgio Cadorini