Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj

Živá komunita: Voda pro Libuši

U nás v Janově žijí lidé převážně vedle sebe. Není divu! Město nechalo odstranit lavičky a pro společné trávení času tu není zázemí. Rozhodli jsme se to změnit! Místo, které donedávna sloužilo jen narkomanům, přetváříme na sousedský dům se zahradou, kde si lidé kromě zeleniny vypěstují i zdravé sousedské vztahy a děti se naučí, že rajčata nerostou v supermarketu. Pojďte s námi psát lepší příběh sídliště v Janově!

vybíráme od 17.6.2020
64 250 Kč
vybráno 107 % z 60 000 Kč

přispělo

90 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Loni jsme získali do užívání část vybydlené vily a zarostlé zahrady uprostřed panelového sídliště v Janově. Během léta jsme uklidili, posbírali asi 20 injekčních stříkaček a když už to jenom trochu šlo, začali jsme zde pořádat první veřejné akce. Někdy jsme jen opékali buřty, jindy se povedla větší akce, například dětský den. Za dva a půl měsíce se do aktivit zapojilo okolo padesáti lidí z okolí i z daleka. 

Abychom mohli naše aktivity dále rozvíjet, potřebuje celý prostor spoustu dalších úprav. To, co šlo, jsme se snažili pořídit, opravit či vyrobit svépomocí, ale na další vybavení nám již peníze nezbývají, proto potřebujeme vaši pomoc!

Za vaše příspěvky pořídíme záchody a opravíme střechu zahradního domku, do kterého nám nyní zatéká a který bude sloužit jako komunitní dílna nejenom pro lidi ze sídliště, ale i všechny ostatní, kteří nemají pro kutilství vhodné prostory, nebo vybavení.

Opravíme také vodovodní přípojku, kterou zničili nezvaní návštěvníci. Díky vám si po rytí v záhonu budeme moci umýt ruce, nebo dětem natočíme sklenici kohoutkovky místo slazené limonády.

Naším cílem je vybrat alespoň 60 000, ale budeme rádi za vyšší částku. Pokud se podaří vybrat více prostředků, pustíme se do opravy oken.

Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!

Podpořte nás na cestě za lepším příběhem jednoho sídliště! 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Snad se brzo potkáme a konečně se trefím do termínu nějaké akce u vás.

Renata Vášová

Vítr do plachet Libuši:)!

Klara Laurencikova
1 000 Kč

Skvely projekt a moc vam fandim! Venovat se prave temhle detem ma obrovsky smysl.

Dárce

Ať to teče!

Dan Rufer
2 000 Kč

Fandim

Václav Vytlačil
300 Kč

Ahoj Petře a Anno, udělala jsem si opožděný dárek k narozeninám :) Moc si vážím vaší práce a myslím na vás. Opatrujte se a na dálku posílám objetí a energii do dalších výzev, které vás čekají. Zelení jsou stejně nejlepší.

Ivana Šnircová
2 020 Kč

Máte odvahu a velké srdce a já se těším, až si u vás umyju ruce z kohoutku. Ať se vám a Libuši daří. :)

Karolina Žákovská
5 000 Kč

děkuji za to, co děláte!

Radka Zahradníková
500 Kč

k zítřejšímu svátku! :)

Filip Horák
500 Kč

za FREE WORLD

Eda Frohlich
1 000 Kč