Cesta domů, z.ú.


Hospicová a paliativní péče Zdraví

Vaporizér pro inhalaci lékařského konopí

Za finanční příspěvek nakoupíme vaporizér Volcano Medic, certifikovaný přístroj schválený pro inhalaci konopí pro léčebné použití. Tento přístroj doplní stávající vybavení ambulance paliativní a podpůrné péče Cesty domů a bude k zapůjčení pacientům, pro které je tato forma léčby akutní bolesti vhodná.

vybíráme od 8.6.2020
0 Kč
vybráno 0 % z 13 500 Kč

zbývá

20 dní
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
 Lékařská marihuana nepochybně patří do portfolia léčby chronické nádorové bolesti. S tím jak se rozvíjí ambulantní činnost Cesty domů, objevují se i pacienti, kteří by z této léčby mohli profitovat. Od června máme za SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) schválen přístup k předpisu lékařské marihuany. Tu lze předepisovat v zásadě ve dvou formách - jako kapsle a jako drogu, která je po zahřátí inhalována. Kapsle slouží jako lék s delší dobou účinku (obdoba náplastí s opioidy), inhalace naopak slouží k akutní úlevě od nádorové bolesti. Smysl tedy dává kombinace obou těchto metod. K inhalaci je zapotřebí nemocné vybavit tzv. vaporizérem. Ten bychom do ambulance rádi zakoupili abychom zápůjčkou usnadnili našim pacientům přístup k této léčbě. 

V loňském roce jsme pečovali o 337 pacientů, z toho 12 dětí. Péče ambulance podpůrné a paliativní péče a její výjezdní služby se dostala k dalším 147 lidem. Poradna provedla více než 4000 konzultací, služeb půjčovny pomůcek využilo skoro 600 rodin a další zhruba 100 využilo služeb našich odlehčovacích asistentů. Jen v Praze by nějakou formu paliativní péče potřebovalo více než 7000 lidí za rok. Proto rozšiřujeme nabídku přímých služeb i vzdělávací a osvětové aktivity, aby tam, kam nedosáhne samotná péče, dosáhla informace, leták či kniha.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu