CZ / EN

Pomáháme lidem na útěku, z.s.


Lidská práva Humanitární pomoc

Pomoc uprchlíkům s Fluff Festem 2020

Festival Fluff Fest se letos nemůže konat vzhledem k opatřením spojeným s pandemií COVID-19. Jeho organizátoři se proto rozhodli místo toho podpořit organizace pomáhající uprchlíkům na Balkánské trase a spojili se s českým spolkem Pomáháme lidem na útěku. Peníze, které byste utratili za vstupenku na festival, můžete poslat na pomoc lidem, pro které jsou hranice zavřené už dávno.

vybíráme od 29.4.2020
49 525 Kč

přispělo

69 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Fluff Fest je nezávislý multižánrový festival s hc/punkovými kořeny, který propojuje hudbu a politický aktivismus. Letos se vzhledem k aktuální situaci ve světě nebude konat, ale organizátoři se rozhodli nesedět doma s rukama v klíně a místo uspořádání samotné akce podpořit grass-root organizace a nezávislé dobrovolníky pomáhající uprchlíkům na Balkáně a v Řecku. Místo vstupného na festival můžete darovat peníze, které využijeme k podpoře těchto organizací:

Pomáháme lidem na útěku - česká organizace sdružující dobrovolníky pomáhající na Balkánské trase od roku 2015. Momentálně provozuje komunitní centrum ComPass 42 v Sarajevu, které poskytuje uprchlíkům základní hygienické a společenské zázemí (internet, sprchy, kuchyně). V době karantény funguje jako prádelna pro blízké uprchlické tábory. Peníze se využijí na provoz centra (provoz sprch a prádelny) a na materiál na vybudování zahrady a skleníku, které budou moci uprchlíci využívat při přípravě jídla. 

Low Tech With Refugees - je organizace působící v Řecku na ostrově Lesbos v rámci projektu One Happy Family. Zaměřuje se na nízkoprahové využití technologií a recyklaci dostupných materiálů, skrze které pomáhá uprchlíkům vybudovat si základní zázemí a nástroje. Peníze z kampaně se využijí na vybavení pojízdné dílny, která pomáhá uprchlíkům stavět domy a přístřeší z trosek a nevyužitých materiálů. 

Všechny zapojené organizace jsou malé, dobrovolnické, grass-root vedené a financované aktivitami, které spoléhají na práci neplacených dobrovolníků na místě a dary jednotlivců, nepřijímají vládní ani evropské granty. Věnované peníze se využijí na přímou pomoc uprchlíkům v terénu bez provozních a administrativních nákladů. 

Podle aktuální situace a výše vybraných prostředků se případně zapojí další organizace fungující na stejných principech.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji.

Jelena Barnokyová
555 Kč

FLUFF rules :)

wojtek zborowski
20 €

Vďaka za tu zbierku, snáď pomôžeme 🤘🤘

Jozef Butala

Thanks for organizing this!

Liz

Díky a těšíme se příští rok.

SPOTS
250 Kč

♡ ♡ ♡

Lýdia Grešáková
500 Kč

Thanks for your work. See you at Fluff 2021

Steppi
50 €