Nadační fond Pramen Luhačovice


Děti, mládež, rodina Regionální a komunitní rozvoj

Dědina žije

Dědina žije je grantový program otevřený občanům Luhačovic a také všem ostatním, kteří chtějí Luhačovice oživit, kultivovat nebo umělecky reflektovat. Finanční příspěvek z programu je určen na realizaci občanských, kulturních a komunitních aktivit. Podporujeme ty, kdo chtějí zlepšit život ve svém sousedství, něco dohromady tvořit a prostřednictvím společných zážitků upevňovat mezilidské vztahy. Stejně tak podporujeme ty, kteří se aktivně podílejí na veřejném životě své obce, podílí se nebo aktivně účastní vzdělávání a podobně.

vybíráme od 20.4.2020

Otevřené granty

Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
S VAŠÍ POMOCÍ V ROCE 2020 PODPOŘÍME
min. 8 vybraných projektů podpořených ve výši 5 - 50 000 Kč

Příklady podpořených aktivit:
  • příležitosti k setkávání, 
  • publikační činnost na témata s vazbou na město Luhačovice 
  • oživování tradic jako jsou pouliční slavnosti, komentované procházky, pikniky apod.


Štědrodenní zpívání ptáčkům u pramene Aloiska


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu“Jeden čeká, že se doba změní. Jiný pevně ji chytí a hned jedná!”- Dante Alighieri
📣Nadační fond Pramen Luhačovice volí budoucnost📣

První projektem podpořeným z Nadačního fondu Pramen Luhačovice je Stavění máje v dědině. Akce koncipovaná jako stavění máje měla proběhnout 1. května, je sice přesunuta (datum zatím není určeno), ale proběhne! A to formou kácení máje: "i kdybychom na něj pak měli pověsit vánoční světýlka". Jak říká hlavní pořadatelka projektu: Adéla Vitteková.

Založení projektu