Otevíráme, z.s.


Osvěta a poskytování informací Vzdělávání a výzkum

Podpořte Science Café při popularizaci vědy

Přinášíme vědecká témata k veřejnosti. Poutavě, netradičně, a přitom seriózně. Po celé republice pořádáme vědecké večery v neformálním prostředí kaváren, studentských klubů či komunitních center, dostáváme hlas vědců k veřejnosti v online prostoru a sníme o řadě skvělých projektů. Díky vaší podpoře je budeme moci zrealizovat.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Přibližujeme lidem vědu a české vědce ve formátu, který atraktivně kombinuje výklad a diskusi. Když máte skvělého průvodce, promění se každá výprava do světa vědy v úžasné dobrodružství. Science Café navíc máte možnost formovat sami svými otázkami a podněty k zamyšlení. Science Café děláme už od roku 2008, a to nejen pro vědecké nadšence, ale pro všechny přemýšlivé lidi, kteří se chtějí dozvídat nové věci.

Pod hlavičkou Science Café dnes ve více než 20 českých městech najdete inspirativní a poučná setkání nad aktuálními vědeckými tématy (v kavárnách, komunitních centrech, studentských klubech apod.), noviny s jedinečným obsahem i desítky audio a video záznamů.

Jenže tohle všechno se neděje samosebou. Věnujeme Science Café stovky hodin dobrovolnické práce, některé provozní náklady ale zkrátka uhradit musíme.

Díky vašemu příspěvku tak například
  • budeme s radostí plánovat další akce a starat se o to, abyste se o nich včas dozvěděli na webu, sociálních sítích, v newsletteru či na plakátech, 
  • budeme umět pořídit kvalitní záznamy Science Café (a to i mimo Prahu), které pak můžete poslouchat třeba na Spotify nebo iTunes či sledovat na SlidesLive,
  • vybrané zajímavé přednášky třeba i zastreamujeme, 
  • budeme moci přijmout nová města do naší sítě a přinášet tak vědu na více míst, 
  • budeme vydávat noviny Science Café Revue, které se na vědecká témata podívají netradiční perspektivou.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu