Centrum hiporehabilitace Mirákl, o.p.s.


Lidé s postižením AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU

Zachraňme hipoterapii

Karanténa se dotýká všech. Velkou mírou ovlivňuje i životy rodin, kde je jedno nebo více dětí se speciálními potřebami. My těmto rodinám pomáháme společně s koňmi. Provozujeme hipoterapii - fyzioterapii, kde je léčebným prvkem pohyb koňského hřbetu v kroku. Díky dlouholeté praxi, velmi důslednému výcviku koní a know-how pomáháme dětem se speciálními potřebami dosahovat výsledků, kterých se jim nedaří dosahovat žádnou jinou metodou. Nyní potřebujeme pomoc my, resp. naši koně. Karanténa je pro nás likvidační….

vybíráme od 30.3.2020

Zachraňme hipoterapii

My, v Centru hiporehabilitace Mirákl, o.p.s. pomáháme každý den, několik let, nezištně a vytrvale. Nyní potřebujeme pomoci my. Období karantény je pro naši hipoterapii, která pomáhá zdravotně znevýhodněným dětem, likvidační. Náklady spojené s naším provozem rostou každý den. Naši koně potřebují i v období karantény kvalitní krmivo, pravidelný výcvik, veterinární a podkovářské služby. Pomozte nám zvládnout toto nejisté období, abychom mohli po skončení karantény plynule pokračovat. Věřte, že úsměv a pokroky "našich" dětí za to skutečně stojí...
738 933 Kč

přispělo

509 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Aktualizace 1/4/2020: V současné době máme pokryté náklady na naše koníky na 3 měsíce. Pokud se podaří vybrat částku 700 000 Kč, je celá organizace v bezpečí až do prázdnin.
_____

Celkové měsíční náklady na našich 8 hiporehabilitačních koní se pohybují mezi
130 000 až 140 000 Kč
. Naši koně i v době karantény potřebují uklizený box, kvalitní stravu, pastvu, svého ošetřovatele, kováře, veterináře a trenéra. A to nejsou jediné náklady...
 
Bez ohledu na karanténu musíme koně udržovat v psychické i fyzické pohodě tak, aby byli okamžitě připraveni dál pomáhat všem dětem, které svým pohybem a srdcem léčí.
 
Jsme nezisková organizace, poskytovatel zdravotních služeb a akreditované středisko MZ ČR pro výuku hipoterapie, která poskytuje kvalifikovanou péči přes 200 dětem se zdravotním znevýhodněním.  Desítky dalších dětí máme na čekací listině. 
 
Každým dalším dnem karantény přichází naše organizace do existenčních problémů. Pomozte nám zachránit provoz hipoterapie. My pomáháme celý rok, den za dnem. Každým dnem karantény narůstá náš dluh. Nechceme ani pomyslet, co se stane, bude-li karanténa trvat moc dlouho…
 
Vyzvali jsme rodiče, aby sdíleli své příběhy, podívat se na ně můžete na našem Facebooku. I naše děti se podělily o to, jak moc pro ně znamenají naši koně. Na jejich obrázky se můžete podívat také na Facebooku, kde jsme vytvořili speciální album.
 
Podpořte naše koně, aby i nadále mohli léčit děti, pro které je tato léčba efektivní rehabilitací a mnohdy nedílnou součástí života. Více informací o nás na www.chmirakl.cz
 
Pozor odměna:
Dárcům, kteří přispějí nad 3000 Kč, zašleme speciální pohlednici s věnováním z jednoho z našich pobytů. 
 
Podívejte se také na naše video připravené speciálně k této kampani:


Připravili jsme i speciální leták, pokud byste chtěli kampaň šířit i offline nebo emailem na vaše znamé:

Moc děkujeme všem podorovatelům. Vážíme si toho. Společně to zvládneme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (5)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.


Rádi bychom vás informovali, co se stane, vybere-li se více než 700 000 Kč nebo pokud se karanténu podaří rozvolnit dříve než o prázdninách. Pokud by některá z těchto situací nastala, vybrané peníze využijeme následovně:
- Nakoupíme pomůcky pro hipoterapii a canisterapii, které nám chybí.
- Zlevníme pobyty pro naše rodiny na rok 2021.

Jsme nezisková organizace, negenerujeme zisk, takže případný veškerý výtěžek ze sbírky "navíc dle situace" investujeme buď do koní, pejsků, vybavení na fyzioterapii nebo přímo do dětí.
Moc děkujeme za podporu.

V současné době se podařilo vvybrat přes 400 000 Kč. Tím máme pokryté náklady na naše koníky na 3 měsíce. Pokud se podaří vybrat částku 700 000 Kč, je celá organizace v bezpečí až do prázdnin.
 Moc děkujeme za podporu.

Založení projektu

Ráda jsem přispěla 🙂❤

Šárka Zvolánková

Těšíme se na Vás :)

Daniela Dvorská
1 000 Kč

Držím moc palce a do další činnosti přeji hodně energie a pohody.

Martina Talichová

Další pozdrav, myslíme na Vás a těšíme se na brzkou shledanou. Radeček už se nemůže dočkat.

Radka Procházková
1 000 Kč

Terezka Uhrinova s mamkou

Radka Uhrinova
3 000 Kč

Děkujeme, že vás máme!

Tereza Rejzková

Dar pro hipoterapii.

Jana Chrpová
500 Kč

Posíláme s Vanesskou kapku, do toho velkého moře pomoci. Snad bude brzy lépe a na podzim se uvidíme v Bohuslavicích.

Zdenka Habrová
5 000 Kč

Držím vám moc palce!

Tereza Lukasova
500 Kč

Držte se a doufám, že budete s naší pomocí nadále pomáhat dalším potřebným. .. Musíme si pomáhat my obyčejní, neb ti nahoře vidí jen ty svoje cíle...

Lenka Kneslova
1 000 Kč