Bubec, o.p.s.


Kultura, umění a historie

Oslava 20. výročí Studia Bubec

Studio Bubec je uměleckým prostorem, tvoří zde umělci v samostatných ateliérech a zahraniční rezidenti se setkávají s domácími umělci i místní komunitou. Založil jej sochař Čestmír Suška 7. 3. 2000 s pomocí několika přátel, Studio Bubec slaví letos 20. narozeniny a zažije další rekonstrukce. Doufáme, že podpoříte naši snahu budovat kvalitní prostor pro tvorbu současného umění.

vybíráme od 4.3.2020
1 200 Kč

přispěli

2 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podporyStudio Bubec je uměleckým prostorem, tvoří zde umělci v samostatných ateliérech a zahraniční rezidenti se setkávají s domácími umělci i místní komunitou. Suška 7. 3. 2000 s pomocí několika přátel, Studio Bubec slaví letos 20. narozeniny a dík Vám zažije další rekonstrukce.

Každoročně je zde organizován festival současného umění Art Safari, víkend s pestrým doprovodným programem. V roce 2015 prošlo studio celkovou rekonstrukcí a zateplení. U studia postupně vyrostlo Galeria Bubec a dětské kreativní centrum Baby Bubec. komunitní prostor Zahrada Bubec. Snažíme se dále zkvalitnit naši nabídku pro veřejnost a tak pravidelně organizujeme komunitní aktivity pro sousedy v Zahradě Bubec. Ve spolupráci s MČ Praha Řeporyje se dočká v nejbližší době celý areál v Tělovýchovné ulici revitalizace. Dalším rozměrem našich aktivit je umění ve veřejném prostoru. Letos pořádáme již čtvrtý ročník Festivalu m3/Umění v prostoru a iniciovali jsme i řadu dalších site-specific projektů.

Naše aktivity se neobejdou bez podpory partnerů, sponzorů i obyčejných lidí, jimž patří náš velký dík.

Zarezervujte si novou knihu k 20. výročí Studia Bubec, která bude dokončena do konce října 2020.

Získané prostředky budou využity na vybudování:
— vzdělávacího centra, které potřebujeme pro přednášky,
workshopy či letní školu pro umělce
— kavárny, kterou potřebujeme na zvýšení udržitelnosti projektu
a zpříjemnění pobytu návštěvníků ve studiu
— dřevodílny, jako základ pro umělecké sdílené / hodinové dílny
pro umělce a veřejnost

Doufáme, že podpoříte naši snahu budovat kvalitní prostor pro tvorbu současného umění.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu