Junák - český skaut, středisko Rudy Knotka Šumperk, z. s.


Děti, mládež, rodina

Podpoř obnovu skautského domu v Šumperku!

Skautský dům v Šumperku se těší na rok mnoha změn. Rekonstrukce toalet se zavedením sprch, nově vybavená dílna k rukodělným aktivitám, oprava tělocvičny pro příjemnější sportování a to rozhodně není vše! Snažíme se toho co nejvíce zvládnout vlastními silami, ale bohužel na všechno sami nestačíme. Potřebujeme nyní odbornou pomoc, která nás však stojí nemalé částky. Proto se obracíme na Vás. Podpořte nás prosím menším či větším darem a my zajistíme jeho 100% smysluplné využití.

256 700 Kč
vybráno 128 % z 200 000 Kč

přispělo

148 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Letos to bude 30 let, co se v Šumperku začalo znovu naplno skautovat. Mnohem více let je však našemu Skautskému domu na Náměstí Jana Zajíce, který byl jako kasárna využíván už za první republiky. Následně mu dala řádně zabrat sovětská vojska, až nakonec po revoluci připadl nám. Od té doby se na mnoha brigádách vystřídalo hodně členů, rodičů a podporovatelů našeho střediska. Všichni děláme, co umíme, abychom z něj vytvořili příjemné prostředí pro naše skauty a skautky.

Nyní jsme se ale dostali do bodu, kdy nám naše síly a odhodlání nestačí a musíme požádat pomoc stavební firmu. Když se nám podaří sehnat dostatek finančních prostředků, tak nás čekají 3 velké rekonstrukce, které by zázemí našeho domu posunuly na výrazně vyšší úroveň.

Na co vlastně vybíráme?

1. Toalety a sprchy
Cílem této opravy je vytvoření příjemného hygienického zázemí pro dívky i chlapce – toalety i sprchy.

2. Tělocvična
Potřebujeme opravit omítky na stěnách a nahradit staré obložení, které způsobuje vysokou prašnost. Obložení bychom chtěli vyměnit za koberec. Také je potřeba vyměnit sítě v oknech, zlepšit osvětlení a položit nový povrch.

3. Dílna 
Rádi bychom tuto místnost pravidelně využívali jako dobře vybavenou rukodělnou dílnu, kde budou mít děti možnost si vyzkoušet nejrůznější druhy vyrábění. K tomu je třeba opravit omítky, instalovat kvalitnější osvětlení a upravit elektroinstalaci. Dílnu je také nutné vybavit ponky, drobnými nástroji a nářadím. 

Aktuální stav

Co všechno jsme stihli v minulém roce?

Kde aktuálně jsme?

Podařilo se nám získat státní dotaci přerozdělovanou ústředím Junáka na projekt rekonstrukce toalet, která bude ve finále na konci října. Získali jsme také dotační prostředky na polovinu rekonstrukce tělocvičny, která se uskuteční do konce roku 2020. Žádost o dotaci na druhou polovinu opravy tělocvičny a obnovu dílny odešleme během listopadu.

Podpoříte nás?

Na rekonstrukci a jejím financování se budou významnou měrou podílet vlastní  ušetřené prostředky střediska a také finance z pronájmů budovy jiným skupinám. Zároveň hlídáme všechny dotační tituly, které lze pro naše záměry použít. To ale bohužel nestačí. Proto prosíme o finanční podporu Vás - rodiče, bývalé členy, kamarády a příznivce myšlenky skautingu. Bez vaší podpory se projekty neobejdou! 

Děkujeme za pomoc.

Více informací o naší činnosti a dalších možnostech pomoci najdete na našem webu.

Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v  polovině ledna následujícího roku, pokud si tuto možnost zvolíte v průběhu platby. Je zapotřebí vyplnit adresu bydliště, která bude součástí potvrzení. Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Kolik nám vlastně zůstane po skončení kampaně na Darujme.cz?

Začíná první půlka rekonstrukce tělocvičny. Do konce roku 2020 dojde na demontáž starého obložení, nové omítky, elektroinstalaci, osvětlení a instalace dveří.


Výzva Kilo skautům.

Aktuální stav rekonstrukce záchodů. V nejbližších dnech se začne s obkládáním.

Blíží se polovina kampaně a my máme další skvělou zprávu!

Tady právě jsme a tohle jsou přesně ty důvody, proč Vás prosíme o příspěvek.

Na začátku června se rozběhla kompletní rekonstrukce toalet, kterou nám zajišťuje firma Stavrel s.r.o. Zatím jde vše podle plánu a těšíme se, že v září na začátek skautského roku budeme mít nové hygienické zázemí včetně sprch. Tento projekt bude stát bezmála 600 000,- Kč. Podařilo se nám získat finance v podílu 80%  z Dotace na opravu a údržbu kluboven z rozpočtu MŠMT a zbylých 20% musíme pokrýt z vlastních zdrojů - tedy i těch, kterými nás podpoříte. 

Založení projektu

až skončím s fotbalem, tak jdu do skautu:) nechte si dařit

milan adam

Ať se dílo podaří!!!

Dárce

Držíme palce at se to podaří! Vavrovi (skauti z Prahy)

Ales Vavra
5 000 Kč

Skauti, dobrá práce, ať se vám daří...

H+L Marešovi
1 000 Kč

Milí odpovědní skautští činovníci :-), děkuji Vám za záslužnou a příkladnou činnost, kterou děláte dlohodobě ve svém volném čase bez nároku na jakoukoli odměnu. Vedle velmi kvalitní práce s dětmi jste dokázali získat dotace na stavební úpravy zázemí pro Vaši činnost a mně bylo potěšením přispět svou troškou do mlýna na její spolufinancování. Ať se dílo vydaří!

Petr Suchomel

Přejeme hodně zdaru!

Dárce
100 Kč

Ať se dílo podaří.

Dárce

Hodně štěstí.

Hana Pospíšilová
5 000 Kč

Ať vám to vyjde!

Rudolf Brož
200 Kč

🖤

Lucie Šperlichová