CZ / EN

Fond ohrožených dětí


Children, Youth and Family

Support to project Klokánek

Home is what you can not describe even in thousand words, however, the heart recognizes it in a second ... This is our „Klokanek“. THANK YOU FOR YOUR HELP! „Klokanek" or "Kangaroo“ in English is an institution for children requiring immediate help. Klokanek provides urgent family care for abused, neglected or otherwise vulnerable children.

we started on 2020-01-29
€136,463

supported by

1571 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace, s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí, která v letošním roce oslaví 30 let od svého vzniku. Jedním z jeho projektů je Klokánek, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, jakožto rodinnou alternativu péče pro týrané, zanedbávané, zneužívané, opuštěné či jinak sociálně ohrožené děti. Projekt Klokánek v letošním roce oslaví 20 let od svého vzniku. 
V současné době Fond ohrožených dětí provozuje na území Čech a Moravy 15 těchto zařízení s celkovou kapacitou 322 míst. V útulně zařízených klasických bytech se o děti, a to maximálně o skupinku čtyř, starají vždy střídavě po týdnu jen dvě stálé "tety". Kromě péče o děti taktéž vaří, nakupují, starají se o domácnost, vodí děti na kroužky a k lékaři a prožívají s dětmi celé dny i noci jako v běžné rodině. Jelikož děti přichází do Klokánků s různými traumaty a potřebují nejen individuální péči blízké osoby (tety), ale také odbornou pomoc sociálních praconíků, psychologů či psychoterapeutů, kteří mohou dítě provázet hojivým procesem a zmírnit tak důsledky jejich negativních prožitků, je v Klokánkách i tato kompletní péče zajištěna. 

Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

za úpravu fotografie od kamaráda:-)

Alžběta Kryštofová
CZK 100

Jakub Tobola

držím palce

Věra Eliášková
CZK 500

Děkuji, že se staráte o děti, které to potřebují.

Romana M

Jen tak .

Miroslav Steinbauer

Děkuji, že pomáháte

Blanka Špalková
CZK 1,000

Dobrý den, pro dobrou věc a pomoc někomu kdo to potřebuje.
Děkujem.

Miroslav Steinbauer

Přeji dětem hodně síly a lásky...A Vám děkuji za Vaši práci

Sandra Štrbíková
CZK 1,000

Snad tyto finance do budoucna prispeji k rozjasneni alespon jednoho smutneho detskeho osudu.

Vít Budín
CZK 500

Pro dobrý pocit dobrým lidem.

Miroslav Steinbauer