CZ / EN

Fond ohrožených dětí


Children, Youth and Family

Support to project Klokánek

Home is what you can not describe even in thousand words, however, the heart recognizes it in a second ... This is our „Klokanek“. THANK YOU FOR YOUR HELP! „Klokanek" or "Kangaroo“ in English is an institution for children requiring immediate help. Klokanek provides urgent family care for abused, neglected or otherwise vulnerable children.

we started on 2020-01-29
€151,646

supported by

1762 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace, s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí, která v letošním roce oslaví 30 let od svého vzniku. Jedním z jeho projektů je Klokánek, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, jakožto rodinnou alternativu péče pro týrané, zanedbávané, zneužívané, opuštěné či jinak sociálně ohrožené děti. Projekt Klokánek v letošním roce oslaví 20 let od svého vzniku. 
V současné době Fond ohrožených dětí provozuje na území Čech a Moravy 15 těchto zařízení s celkovou kapacitou 322 míst. V útulně zařízených klasických bytech se o děti, a to maximálně o skupinku čtyř, starají vždy střídavě po týdnu jen dvě stálé "tety". Kromě péče o děti taktéž vaří, nakupují, starají se o domácnost, vodí děti na kroužky a k lékaři a prožívají s dětmi celé dny i noci jako v běžné rodině. Jelikož děti přichází do Klokánků s různými traumaty a potřebují nejen individuální péči blízké osoby (tety), ale také odbornou pomoc sociálních praconíků, psychologů či psychoterapeutů, kteří mohou dítě provázet hojivým procesem a zmírnit tak důsledky jejich negativních prožitků, je v Klokánkách i tato kompletní péče zajištěna. 

Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

Jste úžasní! Jsem vděčná za to, že fungujete a pomáháte. ❤️

K

dětem

Lukas Hasik

Zdraví, sílu a energii všem těmto dobrým lidem❣️a taky voňavé Vánoce

Eliška Vybíralová
CZK 500

Děkuji Vám za to, co děláte.

Dana Krišková
CZK 2,000

Krásné Vánoce všem dětem v Klokáncích přejí Korfovi Žatec...

Mirka Korfová
CZK 5,000

Snad jsme s kolegy trochu pomohli.

PF
CZK 3,000

👍

jan louda
CZK 500

Peníze jsou tím nejmenším, čím můžu přispět. Upřímně bych si přál, aby nebylo Klokánků třeba a všechny děti měly možnost a příležitost vstoupit do života s láskou, jistotou a zázemím rodiny. To co my dáme naším dětem, oni dají dál.

Jiří Hubáček
CZK 1,000

Alespoň trochu peněz,když schází láska:(

Jaroslav Toman
CZK 500

Všem hodně síly

Ludmila Helánová
CZK 500