CZ / EN

Fond ohrožených dětí


Children, Youth and Family

Support to project Klokánek

Home is what you can not describe even in thousand words, however, the heart recognizes it in a second ... This is our „Klokanek“. THANK YOU FOR YOUR HELP! „Klokanek" or "Kangaroo“ in English is an institution for children requiring immediate help. Klokanek provides urgent family care for abused, neglected or otherwise vulnerable children.

we started on 2020-01-29
€136,169

supported by

1571 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace, s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí, která v letošním roce oslaví 30 let od svého vzniku. Jedním z jeho projektů je Klokánek, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, jakožto rodinnou alternativu péče pro týrané, zanedbávané, zneužívané, opuštěné či jinak sociálně ohrožené děti. Projekt Klokánek v letošním roce oslaví 20 let od svého vzniku. 
V současné době Fond ohrožených dětí provozuje na území Čech a Moravy 15 těchto zařízení s celkovou kapacitou 322 míst. V útulně zařízených klasických bytech se o děti, a to maximálně o skupinku čtyř, starají vždy střídavě po týdnu jen dvě stálé "tety". Kromě péče o děti taktéž vaří, nakupují, starají se o domácnost, vodí děti na kroužky a k lékaři a prožívají s dětmi celé dny i noci jako v běžné rodině. Jelikož děti přichází do Klokánků s různými traumaty a potřebují nejen individuální péči blízké osoby (tety), ale také odbornou pomoc sociálních praconíků, psychologů či psychoterapeutů, kteří mohou dítě provázet hojivým procesem a zmírnit tak důsledky jejich negativních prožitků, je v Klokánkách i tato kompletní péče zajištěna. 

Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign
Active (0)  |  Finished (2)

No active donor campaigns were found.

Moc si vážím Vaší práce. Přeji Vám hodně sil v této nelehké době.

Marek Sedlák
CZK 300

Přeji dětem hodně síly a lásky...

Marek Lukášek
CZK 600

_

Donor

❤❤

Donor
CZK 269

Hodně štěstí...

Monika Havránková

Děkuji, že to při všech těch podmínkách a obstrukcích ze strany státu nevzdáváte.
Zdraví a v záslužné a šlechetné činnosti alespoň trošku podporuje Standa.

Standa
CZK 200

Donating on behalf of Jascha Radziewski & Giorgio CATUCCI

Chi Hoong Tang
CZK 4,000

Pro zcela vyjímečnou organizaci,ve které pracují lidé,díký kterým se svět pro děti,které nemají zatím v životě štěstí,stává lepším,než dosud bohužel poznaly.

Lukáš Flemr
CZK 1,000

Naběhané a nachozené km za 12/2020 od holek z #kgbchallenge. www.k-gblok.cz

Gabriela MYŠÁKOVÁ

🙂

Jeiny