CZ / EN

Fond ohrožených dětí


Children, Youth and Family

Support to project Klokánek

Home is what you can not describe even in thousand words, however, the heart recognizes it in a second ... This is our „Klokanek“. THANK YOU FOR YOUR HELP! „Klokanek" or "Kangaroo“ in English is an institution for children requiring immediate help. Klokanek provides urgent family care for abused, neglected or otherwise vulnerable children.

we started on 2020-01-29
€136,463

supported by

1571 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace, s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí, která v letošním roce oslaví 30 let od svého vzniku. Jedním z jeho projektů je Klokánek, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, jakožto rodinnou alternativu péče pro týrané, zanedbávané, zneužívané, opuštěné či jinak sociálně ohrožené děti. Projekt Klokánek v letošním roce oslaví 20 let od svého vzniku. 
V současné době Fond ohrožených dětí provozuje na území Čech a Moravy 15 těchto zařízení s celkovou kapacitou 322 míst. V útulně zařízených klasických bytech se o děti, a to maximálně o skupinku čtyř, starají vždy střídavě po týdnu jen dvě stálé "tety". Kromě péče o děti taktéž vaří, nakupují, starají se o domácnost, vodí děti na kroužky a k lékaři a prožívají s dětmi celé dny i noci jako v běžné rodině. Jelikož děti přichází do Klokánků s různými traumaty a potřebují nejen individuální péči blízké osoby (tety), ale také odbornou pomoc sociálních praconíků, psychologů či psychoterapeutů, kteří mohou dítě provázet hojivým procesem a zmírnit tak důsledky jejich negativních prožitků, je v Klokánkách i tato kompletní péče zajištěna. 

Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign
Active (0)  |  Finished (2)

No active donor campaigns were found.

Jsem důchodce na brigádě, takže při pokračování brigády budu peníze posílat dále, možná jsem měla zakliknout měsíční příspěvek.

Irena Svatošová
CZK 1,000

Šalanda - 29/2/2020

Anonymní Dárce
CZK 28,830

Dobry den,
Jsem velmi dojata pribehy z Klokanku a jako maminka dvou malych holcicek si jen tezce predstavuji cim vsim deti musely projit.
Jestli jen malicko muj mesicni prispevek 1000 KC muze pomoci, pak je to ta spravna vec.
Delate neuveritelne slechetnou praci, dekuji Vam.
S pozdravem,
Marketa Zadnikova

Marketa Zadnikova
CZK 1,000

Dobrý den,
ráda jsem dětem přispěla :)

Aneta Pavezová
CZK 300

Dobrý den,
rádi jsme přispěli na účet Vaší neziskové organizace, která je velmi potřebná. Rádi bychom věděli jaká je forma hospodaření FOD a nakládání s finančními prostředky od dárců.
Přejeme Vašemu Fondu ohrožených dětí a projektům Klokánku vše nejlepší a co nejvíce dárců.
S přátelským pozdravem
Rodina Coufalova z Havlíčkova Brodu

Leoš a Soňa Coufalovi
CZK 2,000

jen tak :)

Iva Weinrauchová
CZK 100