CZ / EN

Fond ohrožených dětí


Children, Youth and Family

Support to project Klokánek

Home is what you can not describe even in thousand words, however, the heart recognizes it in a second ... This is our „Klokanek“. THANK YOU FOR YOUR HELP! „Klokanek" or "Kangaroo“ in English is an institution for children requiring immediate help. Klokanek provides urgent family care for abused, neglected or otherwise vulnerable children.

we started on 2020-01-29
€136,463

supported by

1571 people
Donate in :
secured by Darujme.cz
Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace, s pověřením k výkonu sociálně-právní ochrany dětí, která v letošním roce oslaví 30 let od svého vzniku. Jedním z jeho projektů je Klokánek, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, jakožto rodinnou alternativu péče pro týrané, zanedbávané, zneužívané, opuštěné či jinak sociálně ohrožené děti. Projekt Klokánek v letošním roce oslaví 20 let od svého vzniku. 
V současné době Fond ohrožených dětí provozuje na území Čech a Moravy 15 těchto zařízení s celkovou kapacitou 322 míst. V útulně zařízených klasických bytech se o děti, a to maximálně o skupinku čtyř, starají vždy střídavě po týdnu jen dvě stálé "tety". Kromě péče o děti taktéž vaří, nakupují, starají se o domácnost, vodí děti na kroužky a k lékaři a prožívají s dětmi celé dny i noci jako v běžné rodině. Jelikož děti přichází do Klokánků s různými traumaty a potřebují nejen individuální péči blízké osoby (tety), ale také odbornou pomoc sociálních praconíků, psychologů či psychoterapeutů, kteří mohou dítě provázet hojivým procesem a zmírnit tak důsledky jejich negativních prožitků, je v Klokánkách i tato kompletní péče zajištěna. 

Campaigns

Support this project even more and ask your friends to help Create campaign
Active (0)  |  Finished (2)

No active donor campaigns were found.

Za ten "dar" od Babiše se jako důchodce stydím.

Jaroslav Kopecký
CZK 5,000

Dobrý den, právě jsem přispěl částkou 5000 Kč. Jedná se o peníze, které jsem dostal jako jednorázový seniorský příspěvek od českého státu. Vzhledem k tomu, že tento příspěvek beru jako podplácení voličů v nadcházejících volbách, rozhodl jsem se jej poslat na dobročinné účely. Předpokládám, že dostanete stejné příspěvky a podobné vzkazy od ostatních seniorů. Přeji Vám příjemné prožití vánočních svátků a hlavně hodně dobrovolných příspěvků!

Libor Štolc
CZK 5,000

Děkuji, že pomáháte dětem, které to potřebují.

Marie Richterová
CZK 500

Vesele Vanoce a to nej do roku 2021! At se dari!

Nina Frie
CZK 3,000

Držíme palce, fandíme vám,
Pavel a Alena

Pavel Zhorný
CZK 500

kéž by byly všechny děti na světě šťastné

Donor
CZK 2,000

Děkuji že pomáháte potřebným dětem👍

Petra Lubinová
CZK 500

Není dražší diamant než je dětský úsměv. Není čistší řeky než je dětská láska. Děti jsou to jediné, co tu po nás zůstane a do čeho má smysl investovat čas a energii

Pavls Křečková

Děkuji vám všem v Klokánku za vaši smysluplnou práci. Přispět darem je to nejmenší, nedá se to srovnat s vaším každodenním úsilím.

Eva Lisková Soldátová

Krásné Vánoce všem. :-)

David Hříbal