CZ / EN

Nadace dřevo pro život


Environment Regional and Community Development

Gift a tree under your Xmas tree

Help Czech forests by Donating a tree. For every twenty-five Czech crowns you donate, we will plant one tree in a Czech forest. You will receive a certificate that you can keep or give it as a meaningful gift.

we started on 2019-11-28

Gift a tree into the forest

Help Czech forests by Donating a tree.
€20,486

supported by

360 people
Donate in :
secured by Darujme.cz thanks to Nadace Vodafone. How?

Darujme.cz
supported by

Are you worried about the current situation in Czech forests? 
Would you like to help but don't know how? You have the opportunity now.

On average the Cost of planting a seedling through this project is 25 CZK/1 EUR.
This price includes purchase, protection and planting of the seedling. 4 000 - 8 000 deciduous or conifer seedlings are usually planted per hectare of forest. 

Given the current calamitous situation forest owners have to rapidly reforest large areas of trees, which is often out of their budget and manpower. Our aim is to help them. After all the forests they care for are publicly accessible to all of us, and we all benefit from them. Join us, Czech forests deserve our help.

The campaign to help Czech forests is organized by the non-profit foundation Nadace dřevo pro život. All information about us and the campaign can be found on our website.

What do I get if I contribute to the reforesting?

 • a certificate related to the reforestation of a piece of Czech landscape. The certificate will be in your name or in the name of the recipient,
 • gift confirmation (suitable for tax return),
 • information service on how your gift was used (how much was selected, photos of the reforestation, etc.).
In case of any questions write to e-mail a.krepelova@drevoprozivot.cz.


How did you choose the forests and when will you pass on my donation?
Nadace dřevo pro život will distribute the collected amount of money among forest owners and managers who are involved in the “Dřevo je cesta” community. These are the people and businesses we know who have subscribed to our values when joining the community. At the same time, they confirmed that they would like to receive help and signed an affidavit that they would use the money from this campaign only to restore damaged forests. We are also going to sign a donation agreement with them before sending money.

How do you distribute the money?
Your donation contributes to the reforestation of all five sites. You can also choose one specific forest to support.

From every 25 CZK (1 EUR) we will pay:
 • 0.50 CZK for Darujme.cz for donor campaign management
 • 5 CZK for organizing and coordinating the project (communication with foresters and donors, campaign promotion, administrative support),
 • 19.50 CZK for the afforestation

Who are we?
Nadace dřevo pro život is a non-profit foundation that was founded 14 years ago. Its mission is to increase public interest in forests, wood and the environment. Our most important projects include programs in the forest for children, adults, a competition “Dřevěná stavba roku” (wooden building of a year), the student competition “Stavby s vůní dřeva”, the Forestry-Wood Encyclopedia “MeziStromy.cz” and the educational campaign “Dřevo je cesta”.
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

We just counted that you already helped planting 16 160 seedlings. That´s fantastic. Thank you!

How to gift the certificate?

We took some photos of the certificate under the Xmas tree to inspire you.

How do you like it?KTERÉ LESY POMOHU SVÝM DAREM ZALESNIT?

Svým darem podpoříte všechny lesy zapojené do projektu. Tyto lesy jsou volně přístupné veřejnosti a starají se o ně soukromníci – členové komunity „Dřevo je cesta“. Můžete si také vybrat jenom jeden konkrétní les a na ten přispět. Na Váš výběr se zeptáme v druhém kroku darovacího formuláře.

Zeptali jsme se za Vás: Proč podpořit zalesňování a jaké stromy se budou sázet? 

 • Lesy v okolí Kunštátu na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny (zalesní je INÉS Kunštát, s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme jedle, buky, duby, smrky, javory, lípy, olše, douglasky, modříny. V menší míře třešně ptačí, hrušně polničky a jilmy.
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je základ přírody. Tam, kde není, nastane problém – viz pouště nebo severské státy. Bez lesa není stín a stále fouká vítr. Vysušuje se krajina a všechno hyne. Na Islandu lesy vykáceli a teď je po letech znovu zakládají. Zjistili, že bez lesů mají problém. Lesy se přímo dotýkají každého člověka. Každý jde někdy na houby, ale nebude kam. Každý v létě rád využije stín lesa a jeho chlad. Nebude. Každý rád využívá les, o který se jeho majitel dobře stará. Teď je čas to využívání vlastníkům lesa vrátit. Je to společný zájem všech.

 • Lesy u Milešova nad Vltavou ve Středočeském kraji (zalesní je Woodmania)
Za Váš dar vysadíme douglasky a jedle.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? V letošním roce jsme museli kvůli kůrovcové kalamitě vytěžit cca 110 m3 smrkové kulatiny z lesa. Nejstarším smrkům, které jsme museli vytěžit, bylo cca 120 let a sázela je moje praprababička. Budeme moc rádi, když nám pomůžete les obnovit. Chceme, aby byl odolnější a připravenější na měnící se podnebí.

 • Lesy kolem Zbirohu a Dobříše ve Středočeském kraji (zalesní je Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o.)
Za Váš dar vysadíme duby, buky, jedle, douglasky, lípy, javory, olše a smrky.
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les nám jen nedává dřevo, ale chrání také půdu před erozí, zachycuje vodu, čistí vzduch, poskytuje prostor pro rostliny a živočichy a je to místo pro rekreaci nás všech. Les slouží celé společnosti, a proto budeme rádi, když i veřejnost na něj alespoň částečně přispěje.

 • Lesy u Koutu na Šumavě v Plzeňském kraji (zalesní je Jakubova dílna)
Za Váš dar vysadíme buky, javory, duby, borovice, modříny a smrky.
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Lesy jsou ve vlastnictví naší rodiny již několik generací. Někteří vlastníci v okolí svoje lesy prodali, zejména v posledních letech po napadení kůrovcem. Většina proto, že neměli prostředky ani sílu k tomu, aby kůrovcovou kalamitu zvládli. I z naší vlastní rodiny se ozvaly hlasy, abychom lesy prodali. Odmítli jsme a doufali, že to zvládneme. Odmítli jsem z úcty ke svým předkům, kteří se museli v lese opravdu "nadřít". Odmítli jsem kvůli svým dětem, doufám, že jim bude les jednou sloužit i jako místo pro relaxaci a ne jen pro práci, jak je tomu dosud. Péče o lesy je dřina, vytěžit napadené dřevo, vysadit vhodné stromky, vyžínat porost, aby se neudusily, včas les vyřezat, aby se les stal lesem. Dá se říci, že tam momentálně trávíme většinu volného času. Vlastně na nic jiného ani nemáme čas. Ale musíme říci, že to děláme s pocitem, že všichni chceme dýchat lepší vzduch, chceme, aby se zadržela voda v krajině, aby se zvěř měla kde ukrýt. Chceme se dívat na zelené kopce a ne na holé pláně. Chceme les udržet i pro Vás, pro všechny, kteří se zase staráte o něco jiného stejně prospěšného, ale v dnešní uspěchané době nemáme čas to vnímat. Tak si vzájemně pomáháme, aniž bychom o tom přemýšleli. Děkujeme ze srdce všem, kteří se rozhodli nám přispět na obnovu kousku lesa na rozhraní Šumavy a Českého lesa – je tady opravdu krásně, stojí to za to. S pozdravem, rodina Hruškova.

 • Lesy u Nového Knína ve Středočeském kraji a kolem Opočna v Královéhradeckém kraji (zalesní je Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme duby, lípy, javory, jedle a douglasky.
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je naše kulturní bohatství. Bez lesa není voda, bez lesa není život. Díky kůrovcové kalamitě teď můžeme o velkou většinu našich lesů přijít. Je potřeba naše lesy zachránit a kalamitní plochy znovu zalesnit, aby tu les zůstal i pro další generace. Lesníci si už sami nepomohou a státní pomoc nepřichází. Budeme rádi za každou pomoc. Děláme to pro sebe!


Create project

Lesúm zdar. Ať se naším dětem lépe žije a dýchá.

Hynek Fiala
CZK 200

At se vam dari a co nejvice stromecku se ujme :)

Petra Polednikova
CZK 300

#teamtrees po česku :)

Evžen Kurandin
CZK 500

Nejkrásnější ticho je v lese...

Eva Hudcová
CZK 300

Děkuji za vaší práci!

Tereza Nováková

Ještě více stromečků pro všechny!!!

Mikuláš Josek
CZK 500

Ať žijí lesy díky nimž žijeme i my!

Filip Chmel
CZK 300

Hlavně ať rostou.

jana horáková

Děkujeme!

Donor
CZK 250

Každé Vánoce se snažím přispět na projekty podporující přírodu a lidi na druhé straně zeměkoule, ale myslím, že je na čase začít se také starat o unavenou a nemocnou krajinu tady u nás...DOMA. Díky za tento projekt a hezké Vánoce všem :-)

Pavla