CZ / EN

Nadace dřevo pro život


Environment Regional and Community Development

Give a Tree to the Forest

Help Czech forests by donating a tree. For every twenty-five Czech crowns you donate, we will plant one tree in a Czech forest.

we started on 2019-11-28

Gift a tree into the forest

Help Czech forests by Donating a tree.
€19,437

supported by

378 people
Donate in :
secured by Darujme.cz thanks to Nadace Vodafone. How?

Darujme.cz
supported by

Are you worried about the current situation in Czech forests? 
Would you like to help but you don't know how? Now is your chance. 

On average, the cost of planting one seedling through this project is 25 CZK/1 EUR.
This price includes the purchase and planting of the seedling as well as the coordination of the project. 6,000 seedlings are usually planted per hectare of forest. 

Given the current calamitous situation, forest owners have to rapidly reforest large areas, which is often out of their budget and manpower. Our aim is to help them. After all, the forests they care for are publicly accessible to all of us, and we all benefit from them. Join us! Czech forests deserve our help.

The campaign to help Czech forests is organized by the non-profit Wood for Life Foundation (Nadace dřevo pro život). All information about us and the campaign can be found on our website.

What do I get for contributing to this reforestation project? 

 • a certificate of the reforestation of a piece of Czech landscape. The certificate will be sent for every gift above 300 CZK,
 • gift confirmation (suitable for tax return),
 • information service on how your gift was used (how much money was raised, photos of the reforestation, etc.).
In case of any questions write an e-mail to a.krepelova@drevoprozivot.cz.

To whom and when will you pass on my donation?
Nadace dřevo pro život will distribute the collected amount of money among forest owners and managers who are involved in the “Dřevo je cesta” community. These are the people and businesses who have subscribed to our values when joining the community. At the same time, they confirmed that they would like to receive help and signed a declaration that they would use the money from this campaign only to restore damaged forests. We are also going to sign a donation agreement with them before sending the money.


How do you distribute the money? From every 25 CZK (1 EUR) we will pay:

 • 0.50 CZK for Darujme.cz for donor campaign management
 • 5 CZK for organizing and coordinating the project (communication with foresters and donors, campaign promotion, administrative support),
 • 19.50 CZK for the afforestation

Who are we?
Nadace dřevo pro život (the Wood for Life Foundation) is a non-profit foundation that was founded 15 years ago. Our mission is to increase public interest in forests, wood, and the environment. Our most important projects include programs in the forest for children, adults, a competition “Dřevěná stavba roku” (Wooden Construction of the Year), the student competition “Stavby s vůní dřeva” (Buildings with the Scent of Wood), the Forestry-Wood Encyclopedia “MeziStromy.cz” (In between the trees) and the educational campaign “Dřevo je cesta” (Wood is the way).
Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

KTERÉ LESY POMOHU SVÝM DAREM ZALESNIT?

Svým darem podpoříte všechny lesy zapojené do projektu. Tyto lesy jsou volně přístupné veřejnosti a starají se o ně soukromníci – členové komunity „Dřevo je cesta“. Můžete si také vybrat jenom jeden konkrétní les a na ten přispět. Na Váš výběr se zeptáme v druhém kroku darovacího formuláře.

Zeptali jsme se za Vás: Proč podpořit zalesňování a jaké stromy se budou sázet?  • Lesy u Dačic v Jihočeském kraji (zalesní je Městské lesy Dačice a.s.)
Za Váš dar vysadí duby, buky, smrky, javory, jedle, modříny a třešně.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Krajina na Dačicku, která se v minulosti pyšnila hlubokými lesy, v současné době potřebuje znovu obnovit rozsáhlé lesní holiny tak, aby zase mohla splňovat představy o krajině, která se nazývá Česká Kanada. Tj. krajina s nedozírnými lesy protkaná rybníky. Prostě krajina pro život. Tato krajina nás v současné době prosí o pomoc a je naším úkolem ji pomoci, abychom ji mohli předat našim dětem v lepším stavu, než v současnosti je.


 • Lesy v okolí Kunštátu na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny (zalesní je INÉS Kunštát, s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme jedle, buky, duby, smrky, javory, lípy, olše, douglasky, modříny. V menší míře třešně ptačí, hrušně polničky a jilmy.
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je základ přírody. Tam, kde není, nastane problém – viz pouště nebo severské státy. Bez lesa není stín a stále fouká vítr. Vysušuje se krajina a všechno hyne. Na Islandu lesy vykáceli a teď je po letech znovu zakládají. Zjistili, že bez lesů mají problém. Lesy se přímo dotýkají každého člověka. Každý jde někdy na houby, ale nebude kam. Každý v létě rád využije stín lesa a jeho chlad. Nebude. Každý rád využívá les, o který se jeho majitel dobře stará. Teď je čas to využívání vlastníkům lesa vrátit. Je to společný zájem všech.

 • Lesy u Milešova nad Vltavou ve Středočeském kraji (zalesní je Woodmania)
Za Váš dar vysadíme douglasky a jedle.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? V letošním roce jsme museli kvůli kůrovcové kalamitě vytěžit cca 110 m3 smrkové kulatiny z lesa. Nejstarším smrkům, které jsme museli vytěžit, bylo cca 120 let a sázela je moje praprababička. Budeme moc rádi, když nám pomůžete les obnovit. Chceme, aby byl odolnější a připravenější na měnící se podnebí.

 • Lesy u Nového Knína ve Středočeském kraji a kolem Opočna v Královéhradeckém kraji (zalesní je Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme duby, lípy, javory, jedle a douglasky.
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je naše kulturní bohatství. Bez lesa není voda, bez lesa není život. Kvůli kůrovcové kalamitě teď můžeme o velkou většinu našich lesů přijít. Je potřeba naše lesy zachránit a kalamitní plochy znovu zalesnit, aby tu les zůstal i pro další generace. Lesníci si už sami nepomohou a státní pomoc nepřichází. Budeme rádi za každou pomoc. Děláme to pro sebe!

 • Lesy u Jíloviště u Prahy (zalesní je Lesní Středočeská CZ s.r.o.)
Za Váš dar vysadí buky, duby, javory, lípy, douglasky, borovice, jedle a modříny
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Jsme si vědomi toho, co vše nám les poskytuje a budeme se snažit vyslyšet tuto prosbu.

Prosba lesa

Jsem dárcem tepla Tvého krbu za chladných nocí v zimě
a dárcem příjemného chládku v žáru letního dne.
Já jsem dal trámoví Tvému obydlí a desku Tvému stolu.
Ze mne je lože, ve kterém spáváš i kleče Tvého rádla.
Já jsme dal toporo Tvé sekeře a branku do Tvého plotu.
Ze mne je dřevo Tvé kolébky i Tvé rakve.
Já jsem tím, čím pro život je chléb a pro vázu květina.
Vyslyš tedy prosbu mou, opatruj mne a chraň i pro věky budoucí.

Naše společnost hospodaří na lesním majetku v bezprostřední blízkosti Prahy. Tato lokalita s výraznou dominantou vysílače Cukrák vždy poskytovala rekreační zázemí nejen obyvatelům hlavního města. Lesy, o které jsme dlouhá léta pečovali, se za poslední dva roky změnily vlivem dlouhotrvajícího sucha k nepoznání. Je nám z toho smutno a zároveň stojíme před zodpovědným úkolem a výzvou založit lesy nové pro naše i Vaše potomky. Za Vaše přispění ke zvládnutí tohoto úkolu Vám předem děkujeme.


 • Lesy u Jemnice na Vysočině (zalesní je Lesní družstvo Javoří)
Za Váš dar vysadí dub zimní, javor klen, jedle bělokorá, buk lesní a smrk ztepilý.


Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Díky Vašim příspěvkům bude moci vrátit lesu jeho funkci a vzhled.

During the Christmas campaing, 351 of you donated 502 000 CZK for the reforestation of the Czech forests. It means 20 080 seedlings for the forest! Thank you!

We just counted that you already helped planting 16 160 seedlings. That´s fantastic. Thank you!

How to gift the certificate?

We took some photos of the certificate under the Xmas tree to inspire you.

How do you like it?Create project

Perfektní nápad, ještě by se mi líbilo větší propojení třeba s fotkou výsledku, klidně si dovedu představit vyšší příspěvek

Horák Hynek

Díky! :)

Mario Barra
CZK 125

Ke Kunštátu mezi Zbraslavec a Touboř jezdíme na letní tábor. Ten letošní byl ve znamení kácení stromů... Tmavé lesy lemující malebné údolí říčky Kamenice se postupně měnily na holiny . A my už se děsíme toho, jak těžba pokročila, o jak velký kus lesa "náš" tábor přišel... Proto alespoň malou částkou přispíváme na jeho obnovu. Jsme rádi, že se lesníci rozhodli vysázet druhově pestré dřeviny, které snad dokáží vyrůst v krásný zdravý les.

Vendula Marvanová

Take sázíme stromy ve středočeském kraji.Nyni máme 6 sakur ve Stochove a pokračujeme dale

ajka Vernerova
CZK 300

🍀❤️🍀

Sabina Varga
CZK 750

Lesy je potřeba zachovat, nejen kvůli národnímu sportu houbaření, ale i pro jejich zvířecí obyvatele a hlavně pro nás a naše děti, aby se jim u nás dobře žilo. Přeji projektu mnoho úspěchu a aby pokračoval i nadále. Když není schopen pomoci stát, musíme si pomoci sami. Krásné Vánoce :)

Jana Franková
CZK 300

❤️

Donor

:-)

Žaneta Homolová
CZK 300

Příroda je velice cenný dar! Země potřebuje takové projekty! Díky!

Iva Šustková

Dar za Pavlíka

Petr Řezníček
CZK 100