CZ / EN

Nadace dřevo pro život


Environment Regional and Community Development

Give a Tree to the Forest

Forests need help here and now! It is in the interest of all of us. Contribute to the afforestation of the Czech landscape and donate trees to forests where you go for walks and mushrooms.

Give a Tree to the forest

Help Czech forests by Donating a tree.
Donate in :
secured by Darujme.cz
Forests need help here and now!
It is in the interest of all of us. Contribute to the afforestation of the Czech landscape and donate trees to forests where you go for walks and mushrooms.

The public collection Give a Tree to the Forest follows on from the Christmas campaign Gift a Tree under your Xmass tree with the same intention - to help the Czech forests.

On average, the cost of planting one seedling through this project is 25 CZK/1 EUR. This price includes the purchase and planting of the seedling as well as the coordination of the project. You can support publicly accessible forests near Dačice, Jíloviště near Prague, Jemnice in the Vysočina region, Kunštát near Blansko, Milešov and Nový Knín in Central Bohemia and Opočno in the Hradec Králové region.

What is the goal of our project?
By the end of 2020, we want to afforest 7 hectares of our Czech landscape and it means to get 1 million CZK. Afforestation of 1 hectare of forest costs up to 150,000 CZK because it is necessary to plant about 6,000 seedlings (the exact number depends on the type of tree).

Why contribute to forests?
Due to drought and bark beetles, foresters are exhausted. Wood prices have halved and smaller owners often do not have enough money for the necessary afforestation. At the same time, their forests are open to all of us - we go there to get fresh air, mushrooms, or forest fruit. With your gift, we can return to them the most valuable thing - New trees, new life!

What do I get if I buy trees for the forest?
 • we will send you a certificate of afforestation of a piece of the Czech landscape (a symbolic gift for you or your loved ones),
 • gift confirmation (it is suitable for tax returns, you can subtract the amount of a gift when it is higher than 1000 CZK),
 • information service: how much money was contributed, photos from afforestation, etc.

Do you want to involve your company? Contact Anna Křepelová at the e-mail a.krepelova@drevoprozivot.cz. She will introduce you the possibilities of planting a "corporate" forest or organizing a team collection challenge.

Which forests can I help?
With your gift, you contribute to the planting of species-diverse and resistant forests. The types of trees that foresters will plant are listed in the News and on our website.

Forests are located:
 • near Dačice in southern Bohemia,
 • near Jíloviště near Prague,
 • near Kunštát in the South Moravian Region,
 • near Milešov nad Vltavou in Central Bohemia,
 • near Nový Knín in Central Bohemia,
 • near Opočno in the Hradec Králové region.
You can help all the forests or choose one. We will ask for your choice in the second step of the donation form.


Foresters say: "There is no water without a forest, there is no life without a forest!" Thank you very much for your gifts and support! Read more messages from foresters in the News and on our website.

How do you distribute the money? For every CZK 25 we pay:
 • 0.50 CZK  for donor campaign management of Darujme.cz
 • 5 CZK for organizing and coordinating the project (communication with foresters and donors, campaign promotion, administrative support),
 • 19.50 CZK for the afforestation

About us
The project is organized by the Wood for Life Foundation, a non-profit organization that was founded 15 years ago. Our mission is to increase public interest in forests, wood, and the environment.


Support this project even more and ask your friends to help Create campaign

KTERÉ LESY POMOHU SVÝM DAREM ZALESNIT?

Svým darem podpoříte lesy, které jsou volně přístupné veřejnosti a starají se o ně soukromníci – členové komunity „Dřevo je cesta“. Můžete si vybrat jenom jeden konkrétní les nebo přispět na všechny. Na Váš výběr se zeptáme v druhém kroku darovacího formuláře.

Zeptali jsme se za Vás: Proč podpořit zalesňování a jaké stromy se budou sázet?  • Lesy u Dačic v Jihočeském kraji (zalesní je Městské lesy Dačice a.s.)
Za Váš dar vysadí duby, buky, smrky, javory, jedle, modříny a třešně.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Krajina na Dačicku, která se v minulosti pyšnila hlubokými lesy, v současné době potřebuje znovu obnovit rozsáhlé lesní holiny tak, aby zase mohla splňovat představy o krajině, která se nazývá Česká Kanada. Tj. krajina s nedozírnými lesy protkaná rybníky. Prostě krajina pro život. Tato krajina nás v současné době prosí o pomoc a je naším úkolem ji pomoci, abychom ji mohli předat našim dětem v lepším stavu, než v současnosti je.


 • Lesy v okolí Kunštátu na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny (zalesní je INÉS Kunštát, s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme jedle, buky, duby, smrky, javory, lípy, olše, douglasky, modříny. V menší míře třešně ptačí, hrušně polničky a jilmy.
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je základ přírody. Tam, kde není, nastane problém – viz pouště nebo severské státy. Bez lesa není stín a stále fouká vítr. Vysušuje se krajina a všechno hyne. Na Islandu lesy vykáceli a teď je po letech znovu zakládají. Zjistili, že bez lesů mají problém. Lesy se přímo dotýkají každého člověka. Každý jde někdy na houby, ale nebude kam. Každý v létě rád využije stín lesa a jeho chlad. Nebude. Každý rád využívá les, o který se jeho majitel dobře stará. Teď je čas to využívání vlastníkům lesa vrátit. Je to společný zájem všech.

 • Lesy u Milešova nad Vltavou ve Středočeském kraji (zalesní je Woodmania)
Za Váš dar vysadíme douglasky a jedle.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? V letošním roce jsme museli kvůli kůrovcové kalamitě vytěžit cca 110 m3 smrkové kulatiny z lesa. Nejstarším smrkům, které jsme museli vytěžit, bylo cca 120 let a sázela je moje praprababička. Budeme moc rádi, když nám pomůžete les obnovit. Chceme, aby byl odolnější a připravenější na měnící se podnebí.

 • Lesy u Nového Knína ve Středočeském kraji a kolem Opočna v Královéhradeckém kraji (zalesní je Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o.)
Za Váš dar vysadíme duby, lípy, javory, jedle a douglasky.
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je naše kulturní bohatství. Bez lesa není voda, bez lesa není život. Kvůli kůrovcové kalamitě teď můžeme o velkou většinu našich lesů přijít. Je potřeba naše lesy zachránit a kalamitní plochy znovu zalesnit, aby tu les zůstal i pro další generace. Lesníci si už sami nepomohou a státní pomoc nepřichází. Budeme rádi za každou pomoc. Děláme to pro sebe!

 • Lesy u Jíloviště u Prahy (zalesní je Lesní Středočeská CZ s.r.o.)
Za Váš dar vysadí buky, duby, javory, lípy, douglasky, borovice, jedle a modřínyProč uvítáme pomoc se zalesňováním? Jsme si vědomi toho, co vše nám les poskytuje a budeme se snažit vyslyšet tuto prosbu.

Prosba lesa

Jsem dárcem tepla Tvého krbu za chladných nocí v zimě
a dárcem příjemného chládku v žáru letního dne.
Já jsem dal trámoví Tvému obydlí a desku Tvému stolu.
Ze mne je lože, ve kterém spáváš i kleče Tvého rádla.
Já jsme dal toporo Tvé sekeře a branku do Tvého plotu.
Ze mne je dřevo Tvé kolébky i Tvé rakve.
Já jsem tím, čím pro život je chléb a pro vázu květina.
Vyslyš tedy prosbu mou, opatruj mne a chraň i pro věky budoucí.

Naše společnost hospodaří na lesním majetku v bezprostřední blízkosti Prahy. Tato lokalita s výraznou dominantou vysílače Cukrák vždy poskytovala rekreační zázemí nejen obyvatelům hlavního města. Lesy, o které jsme dlouhá léta pečovali, se za poslední dva roky změnily vlivem dlouhotrvajícího sucha k nepoznání. Je nám z toho smutno a zároveň stojíme před zodpovědným úkolem a výzvou založit lesy nové pro naše i Vaše potomky. Za Vaše přispění ke zvládnutí tohoto úkolu Vám předem děkujeme.


Create project

:-)

Zuzana Šestáková
CZK 1,000

Milá Zuzano, moc děkuji za Váš dar! :)
Zdraví
Anna

Nadace dřevo pro život

aby tu po naší generaci nezbyla pustina...

Monika Fialová
CZK 300

Malá pomoc jednotlivce, ale i ta snad k něčemu je. Děkuji

Adam Hájek
CZK 1,500

Mílý pane Hájku! Každá pomoc se počítá a k něčemu je! Moc Vám za Váš dar děkuji! :)
Hezký den
Anna

Nadace dřevo pro život

Držím palečky, aby ze všech stromečků vyrostly krásné vysoké stromy ♡

Simona Zavřelová
CZK 500

Milá paní Zavřelová, děkujeme za Váš dar a podporu! Stromečkům držíme palce společně s Vámi! :)
Hezký den
Anna

Nadace dřevo pro život

Je škoda, že se nesázejí také břízy, pamatuji si u nás v lese krásné "březí", bohužel už je to minulost, která se nevrátí.

Milan Černý
CZK 500

Milý pane Černý, děkuji za Váš dar! Až bude příležitost, zeptám se na břízy pana Tobolky, který se stará o lesy u Jíloviště.
S pozdravem
Anna

Nadace dřevo pro život

Ať se všem stromečkům dobře daří a mají se k světu.❤

Michaela Rýznarová
CZK 300

Milá paní Rýznarová, děkuji za Váš dar! Díky lidem jako Vy se k stromečky k světu mít budou! :)
Zdraví
Anna

Nadace dřevo pro život

Les je důležitou nutnosti mého života a moc si přeji aby se naše lesy uzdravily a zachovaly pro další generace.

Andrea Nedbalova
CZK 300

Milá paní Nedbalová, moc děkuji za Váš dar. To stejné si přejeme i my! :)
Hezký víkend
Annna

Nadace dřevo pro život

Společně to zvládneme!

David Chvátal
CZK 500

Ano zvládneme! Děkuji Vám za podporu pane Chvátale! :)
Hezký víkend!
Anna

Nadace dřevo pro život

Díky všem, komu není lhostejné, v jakém stavu nám kůrovec lesy nechává....

Monika Kotounová
CZK 500

Milá Moniko, děkuji za Váš dar a podporu zdravého lesa! :)
Hezký den
Anna

Nadace dřevo pro život

Držím palce :)

Petra Grulichová
CZK 500

Moc děkujeme, Petro, za Vaši podporu. :) Pěkný večer, Anna

Nadace dřevo pro život