Bez mámy, z.s.


Humanitární pomoc

Innocent - kluk, který ztratil rodiče už dvakrát

Innocent ztratil biologické rodiče i své první adoptivní. Nyní po roce čekání má opět svou rodinu na dálku, která mu pomáhá zajistit všechny základní potřeby. Otázka vzdělání zůstává však nadále otevřená. Inno - jak ho všichni v Centru nazývají, ukončil základní školu s velmi dobrými výsledky, a začal úspěšně chodit na střední školu do města, která je kvalitnější než ta na venkově. Pomůžete mu na cestě za lepším vzděláním?

vybíráme od 19.11.2019

Innocent - kluk, který ztratil rodiče už dvakrát

Podpořte vzdělání klukovi, který to neměl v životě lehké. K pokrytí jeho nákladů na vzdělání od 2019 do konce roku 2020 potřebujeme dosáhnout 25000 Kč. Děkujeme!
19 100 Kč
vybráno 76 % z 25 000 Kč

zbývá

105 dní

přispělo

14 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz


Inno ZÍSKAL NOVÉ ADOPTIVNÍ RODIČE, kteří mu pomáhají zajišťovat střechu nad hlavou, ošacení, jídlo, hygienické pomůcky a v případě potřeby také zdravotní výdaje.

OTÁZKA VZDĚLÁNÍ VŠAK ZŮSTÁVÁ NADÁLE OTEVŘENÁ.
Inno ukončil základní vzdělání s velmi dobrými výsledky (svahilština-B, angličtina-C, společenské vědy-C, matematika-B, přírodní vědy-B), proto jsme se ho rozhodli poslat ho od ledna 2020 na lepší střední školu ve městě.


POSTUP PROJEKTU:
2019 - nejnutnější náklady na Innocenta, který ještě neměl adoptivní rodiče - 10 000 Kč
2020 - náklady na 1 rok vzdělání na střední škole ve městě (vč. internátu a pomůcek) - 15 000 Kč
celkem potřebujeme dosáhnout 25 000 Kč k 31.12.2020


O prázdninách děti se vracejí i děti z internátních škol, aby pomáhaly na poli. V zimě se sázením rýže, v létě se sklizní. Sklizen je jejich velká radost, rádi si užívají plodů své práce. Jednak jim všem rýže moc chutná a jednak když se podaří 1 pytel výhodně prodat, mohou si pořídit něco nového do vybavení sirotčince.


Práce na poli je dobrá zkušenost do života. Naše děti z Centra to budou na poli umět, protože je vedeme k samostatnosti a soběstačnosti. Nicméně kvalitní škola je pro ně ještě cennější! Vzdělanější lidé mají reálnější představu o světě a daří se jim zajistit lepší budoucnost (ve které mají nárok na dostatečné jídlo, oblečení, domov i zdravotní péči) nejen pro sebe, ale i své vlastní děti.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Heal the world

Zubenqa

Snad to první dárce trochu rozjede :) . Karel

Karel Kratochvíl
500 Kč