Pestrá, o.p.s.


Lidé s postižením Zvířata

Chluptopad pro paní Marii

V listopadu padá listí… Pro nás jako pro psí organizaci je ale mnohem důležitější podzimní línání psí srsti. Psi ty chlupy, jak se říká, doslova pouštějí. A tak jsme si řekli, že i letos z listopadu uděláme chluptopad a vyhlásíme měsíc pouštění chlupů. Jak můžete pustit chlup i vy? Jednoduše. Přispějte paní Marii na výcvik asistenčního psa Izzy. I sebekratší chlup je chlup. Děkujeme.

vybíráme od 10.9.2019

Podpořte výcvik asistenční fenky Izzy

Naším cílem je částka 250 000 Kč. Zde na portále Darujme.cz se díky štědrosti dárců podařilo vybrat již:
21 627 Kč

přispělo

19 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Pusťte chlup i vy! 
Tentokrát můžete pustit chlup pro paní Marii. Její budoucí parťačkou je Izzy, která byla druhým českotelevizním štěnětem. Česká televize se jako první velký zaměstnavatel zapojila do našeho programu výchov a umožnila svým zaměstnancům vychovávat naše budoucí asistenční parťáky. Izzy se tedy rok a půl pohybovala po boku vychovatele Přemka v prostorách ČT.

Paní Marie je po těžké autonehodě a potřebuje celodenní pomoc druhé osoby. Věnuje se soukromému doučování angličtiny, ráda čte a chodí mezi lidi. Po psím pomocníkovi jako je Izzy touží už hodně dlouho. Izzy má velmi klidnou a vyrovnanou povahu a je tou nejlepší adeptkou na to, stát se parťačkou právě pro paní Marii. 

Izzy bude své paničce podávat předměty na vozík, do postele, bude jí pomáhat se svléknutím rukávu, manipulací s tělem (Izzy pomůže paní Marii vrátit se do správné polohy na vozíku), otevírat a zavírat dveře, přivolávat pomoc a budou společně dělat i canisterapii. A právě teď vstřebává vše potřebné ve speciálním výcviku u trenérky Hanky. 

Aby se paní Marie své parťačky dočkala, potřebujeme Vaši pomoc. Stát totiž asistenční psy, na rozdíl od vodicích, neproplácí. Náklady na Izzynky výcvik jsou 250 000 Kč. 

Tak prosím pusťte chlup i vy pro dobrou věc. Děkujeme.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Hodně zdaru!
1 000 Kč