Nadace Via


Kultura, umění a historie

Živá komunita: Kino v zámecké konírně

Již čtvrtým rokem náš spolek Živý zámek Toužim organizuje na toužimském zámku různé kulturní a společenské akce. V následujících letech plánujeme nabídku akcí ještě rozšířit a v nově zpřístupněné bývalé zámecké konírně chceme zřídit menší kinosál. Nutně potřebujeme zrenovovat několik lavic, zachráněných z nepřístupných prostor zámku. Moc by nám pomohl příspěvek na plátno, reproduktory a nějaké teplomety, aby Vám v chladnějších měsících nebyla v kině zima.

vybíráme od 23.8.2019
8 800 Kč
vybráno 18 % z 50 000 Kč

zbývá

21 dní

přispělo

13 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

V roce 2015 navázal spolek Živý zámek Toužim na předchozí občanské iniciativy a začal na toužimském zámku organizovat další aktivity k oživení a především zpřístupnění zámku a jeho nádvoří. Prostřednictvím dobrovolnických brigád z řad místních a geocachingových CITO eventů bylo nádvoří úspěšně zpřístupněno široké veřejnosti.

Díky tomu již čtvrtým rokem na zámku probíhají různé kulturní a společenské akce, dětské a historické dny, festivaly, workshopy, koncerty, letní kino a další. V následujících letech plánujeme v tomto trendu pokračovat a nabídku akcí ještě rozšířit.
Letos se nám podařilo zpřístupnit nádherné prostory bývalé konírny, kde máme v plánu zřídit menší kinosál. Sponzorským darem jsme dostali projektor, to je ale na funkční kino stále málo. Nutně potřebujeme zrenovovat několik lavic, které jsme zachránili z nepřístupných prostor zámku. Dále nám schází už "jen" plátno, reproduktory a nějaké teplomety, aby Vám v chladnějších měsících nebyla zima :-)
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Touzim Cinema
Tomas Vonavka
500 Kč
Hodně štěstí při vaší činnosti chlapci.
Zdeněk Štádler
pecka :-)
Michal Nedvídek
1 000 Kč