Nadace Via


Kultura, umění a historie

Živá komunita: Kino v zámecké konírně

Již čtvrtým rokem náš spolek Živý zámek Toužim organizuje na toužimském zámku různé kulturní a společenské akce. V následujících letech plánujeme nabídku akcí ještě rozšířit a v nově zpřístupněné bývalé zámecké konírně chceme zřídit menší kinosál. Nutně potřebujeme zrenovovat několik lavic, zachráněných z nepřístupných prostor zámku. Moc by nám pomohl příspěvek na plátno, reproduktory a nějaké teplomety, aby Vám v chladnějších měsících nebyla v kině zima.

vybíráme od 23.8.2019
20 200 Kč
vybráno 40 % z 50 000 Kč

přispělo

24 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
V roce 2015 navázal spolek Živý zámek Toužim na předchozí občanské iniciativy a začal na toužimském zámku organizovat další aktivity k oživení a především zpřístupnění zámku a jeho nádvoří. Prostřednictvím dobrovolnických brigád z řad místních a geocachingových CITO eventů bylo nádvoří úspěšně zpřístupněno široké veřejnosti.

Díky tomu již čtvrtým rokem na zámku probíhají různé kulturní a společenské akce, dětské a historické dny, festivaly, workshopy, koncerty, letní kino a další. V následujících letech plánujeme v tomto trendu pokračovat a nabídku akcí ještě rozšířit.
Letos se nám podařilo zpřístupnit nádherné prostory bývalé konírny, kde máme v plánu zřídit menší kinosál. Sponzorským darem jsme dostali projektor, to je ale na funkční kino stále málo. Nutně potřebujeme zrenovovat několik lavic, které jsme zachránili z nepřístupných prostor zámku. Dále nám schází už "jen" plátno, reproduktory a nějaké teplomety, aby Vám v chladnějších měsících nebyla zima :-)
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

🥳🥳🥳

Michal Soldát
1 000 Kč

Pomáhat je radost .... Držím palce.

Dílna U mnicha
1 000 Kč

Touzim Cinema

Tomas Vonavka
500 Kč

Hodně štěstí při vaší činnosti chlapci.

Zdeněk Štádler

pecka :-)

Michal Nedvídek
1 000 Kč