Jako doma - Homelike, o.p.s.


Sociálně znevýhodněné skupiny

Podpořte paní T.

Po mnoha měsících nervů, příprav a zařizování první dvě ženy z Jako doma, které žily na ulici, získaly sociální byty. Jedna z nich potřebuje při startu pomoci s nájmem. Přispějte a mějte spolu s námi radost, že další člověk našel domov.

vybíráme od 26.8.2019
18 000 Kč
vybráno 120 % z 15 000 Kč

přispělo

32 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Tyto paní byly jedny z nejohroženějších, obě už starší, roky žijící na ulici, obě propadávaly sociálními službami i systémem, ani jedna nemá žádný příjem. Teď nám začíná obíhání úřadů. Jedna z žen má co se týče úřadů složitou situaci a získá doplatek na bydlení, ze kterého bude platit nájem, až po dvou měsících, možná i déle. Proto jsme se rozhodli udělat sbírku. Podpořte paní T., přispějte na nájem a mějte spolu s námi radost, že další člověk má své doma.

Paní T. o sobě píše:" Jsem paní z Jako doma, je mi 60 let. Pocházím ze Slovenska, ale v Praze již žiju dobrých 20 let. Pracovala jsem tady například jako referentka, taky jsme měli krám s lahůdkama. Pak přišly finanční problémy a já přišla i o bydlení. Po 5 letech na ulici mám znova střechu nad hlavou. Jsem spíše samotářka, ale ráda si i popovídám. Baví mě čtení a procházky přírodou."

Pokud vybereme více peněz nebo se dávky povede vyřídit rychleji, peníze použijeme na náklady spojené se zabydlováním - sim karty do telefonu a kredit, poplatky, základní potraviny a další potřeby.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Každý/á má právo na důstojné bydlení. Ať o to vaše už nikdy nepřijdete, milá paní T.
Pavla Jenková
200 Kč
Ať se Vám hezky žije!
Kristýna Maková
300 Kč
držím palce!
Držím pěsti, ať se povede částku vybrat a ať se paní v novém domově dobře žije 🙏🏻❣️🙏🏻🌞💖
Alex Juranková
500 Kč