Diecézní charita Brno


Hospicová a paliativní péče Zdraví

Invalidní vozík a chodítko pro Domácí hospicovou péči

Když si život představíme jako film, závěr života by měl vypadal jako závěr dobrého filmu. Pracovníci domácí hospicové péče v Tišnově dělají vše pro to, aby tento pocit samotnému umírajícímu i jeho rodině umožnili prožít. Pomozte nám prosím vybrat 11 300 Kč na pořízení invalidního vozíku a chodítka, které pacientům umožní podívat na místa, která mají spojena se svými vzpomínkami.

vybíráme od 16.8.2019
13 600 Kč
vybráno 120 % z 11 300 Kč

přispělo

27 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Domácí hospicová péče umožňuje lidem dožít závěr jejich života ve známém prostředí domova se svojí rodinou a přáteli. Cílem péče je udržet co nejvyšší kvalitu života nevyléčitelně nemocných, především mírnění utrpení a symptomů, které s nemocí souvisí.

Někdy mluvíme o hodinách a dnech, většinou jsou to však týdny či měsíce. A pro tuto dobu chceme našim pacientům poskytnout co nejvíce možností, jak jejich život plnohodnotně prožít.

Protože se staráme vždy o několik rodin současně, potřebujeme další chodítko a invalidní vozík, které můžeme do rodin bezplatně zapůjčovat.

Pomozte nám prosím vybrat 11 300 Kč na jejich pořízení. Pomoct může každý z nás, i malá částka se počítá.

Chodítko s opěrnou plochou 

Cena: 4 300 Kč   
I když se jedná o péči poskytovanou pacientům v závěru života, snahou všech pečujících je udržení maximální možné soběstačnosti a mobility nemocného.
 
Proto by nám pro naši službu pomohlo vysoké chodítko, díky kterému  můžeme nevyléčitelně nemocným v rámci rehabilitace dát naději opět stát na vlastních nohou

Invalidní vozík

Cena: 7 000 Kč
Přání mnoha nevyléčitelně nemocných je dostat se z domu ven nebo se podívat na místa, která mají spojena se svými vzpomínkami

Lehký duralový vozíček skladný do osobního automobilu tak může pomoci mnoha pacientům a jejich pečujícím přirozeně trávit čas mimo lůžko, a přitom být v kontaktu se svým sociálním okolím. 
 

Více o službě Domácí hospicové péče: 

Domácí hospicová péče je nejmladší službou Oblastní charity Tišnov. Funguje od 1. 11. 2018. Za dobu své působnosti má neustále plně obsazený limit klientů (pacientů a pečujících rodin). 

Se vzrůstajícím povědomím o službě vzrůstá i zájem o ni. V naší oblasti (ORP Tišnov + ORP Kuřim) jsme jedinou službou domácího hospice. Na tomto území se také nenachází žádný kamenný lůžkový hospic. 

Péči o pacienty zajišťuje multidisciplinární tým složený z lékařů, zdravotních sester, koordinátorky, sociální pracovnice, psychologa a duchovního. Cílem je poskytování odborné paliativní péče pacientům v terminálním stádiu života, zmírňování jejich obtíží, zejména bolesti a zvyšování kvality jejich života v přirozeném prostředí pacienta za podpory pečujících blízkých osob, a to na co nejvyšší úrovni. Služba je poskytována nepřetržitě, sedm dní v týdnu 24 hodin denně. 

Službu bychom chtěli nadále rozvíjet, což můžeme uskutečnit i díky vašim darům. Děkujeme, že pomáháte s námi.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu