Bez mámy, z.s.


Humanitární pomoc

Interaktivní výuka pro rozvoj kreativity

Pro výuku je důležitá pestrost, schopnost zaujmout a ukázat názorné příklady. Jenže v Tanzanii sedí 3 žáci nad 1 učebnicí, kterou provází chabý obrazový materiál. Rádi bychom pořídili přenosný data projektor na baterii (se solární nabíječkou) a tablet, aby mohli naši dobrovolníci přicházet mezi děti v sirotčinci a žáky na blízkých školách s krátkými interaktivními výukovými programy: první pomoc, ekologie, jak vznikají různé věci, jak vypadá Afrika a jak celý svět, přírodní zajímavosti, ...

vybíráme od 24.7.2019

Interaktivní výuka pro africké děti

Podpořte kreativní a názornou výuku nejen dětí v sirotčinci, ale také žáků v nedalekých školách. Cílová částka činí 15 000 Kč.
5 400 Kč

přispělo

11 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Pro výuku je důležitá pestrost, různorodost podnětů, možnost předvést něco nového, zaujmout, rozšířit obzory žáků, představit názorné příklady. U nás v České republice je poměrně běžné, že k posílení uvedených atributů, ve školách pomáhají nejrůznější pomůcky včetně technologických výdobytků 21. století. Cílem této iniciativy je přinést alespoň něco málo z výhod těchto nástrojů i do oblastí, kde si přepych moderních technologií nemohou dovolit.

Organizace Bez mámy, z.s. díky podpoře sirotčince v Mahangu ovlivňuje i rozvoj tamější komunity a vzdělávání na místních školách. Vlastnictví přenosné projekční jednotky není pro organizaci ani život místních nezbytnou nutností, přesto se tato idea ukazuje jako hodnotná s ohledem na možnosti rozšíření výuky, zlepšení informovanosti a tím i podpory kreativity a kritického myšlení.


Představte si střední školu v Mahangu v Tanzanii, kde není ve třídách zaveden elektrický proud, vybavení učeben je spíše sporadické a žáci disponují jen těmi nejzákladnějšími školními pomůckami (tužka, propiska, sešit). Možnost prohlédnout si digitální mapu světa ve vysokém rozlišení, shlédnout krátký dokument o možnostech bezprostředního využití plastového odpadu nebo sledovat záznam operní árie či rockového koncertu… To vše jsou jen střípky možností, které mohou rozšířit obzory za hranici běžné zkušenosti a všedního dne.V sirotčinci může tato interaktivní pomůcka pomoci nejen jako výchovný a výukový mechanismus (například v péči o zahradu a zvířectvo, při stavbě plánovaného plotu z pet lahví a podobně…), ale také jako nevšední odpočinek při sledování večerního kina s výběrem pohádek ve svahilském i anglickém jazyce. V plánu je také promítat dětem jejich vlastní fotky, kterých se za dobu existence Bez mámy nasbíralo mnoho a mohou, tak dětem připomenout radostné okamžiky i lidi, se kterými se museli rozloučit.Toto jsou jen některá z možných využití tohoto edukačního nástroje. Organizace Bez mámy a její dobrovolníci přicházejí se stále novými nápady pro další vzdělávací a kreativní aktivity. V neposlední řadě je také naší snahou představit místním dětem a žákům nové technologie především jako možnost k rozvoji svých znalostí a vlastního potenciálu a nejen jako zdroj zábavy a konzumu masové popkultury.

Cílová částka činí 15 000 Kč. V případě, že se podaří vybrat více finančních prostředků, pořídíme výše uvedené v kvalitnějším provedení a budou nakoupeny další pomůcky pro sirotčinec – křídy, barvy, tužky, sešity, deskové hry (dáma, šachy), případně další náležitosti s vazbou na podporu rozvoje vzdělávání, kreativity a intelektu.Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Je radost přispět na projekt, který má smysl :)
Adéla Homolová
200 Kč