Sportovní klub vozíčkářů Praha, z. s.


Lidé s postižením Sport a volný čas

SPECIÁLNÍ HANDBIKE PRO KVADRUPLEGIKY

Pomozte získat první handbike pro kvadruplegiky za 145.900,-Kč, který bude určen pro oddíl outdoorových aktivit Sportovního klubu vozíčkářů Praha, z. s. Pojďte s námi otevřít těmto lidem možnost žít pohybem. Tak jako Vy!

vybíráme od 26.6.2019
6 700 Kč

přispělo

10 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

SKV Praha, z.s. je tu proto, aby pomocí sportu usnadnil adaptaci na život po úrazu. 

Naše řady se rozšiřují a my bychom touto cestou chtěli získat první speciální handbike pro kvadruplegiky, který umožní sportování i lidem s vážným hendikepem
Jedná se o speciálně upravené́ kolo pro vozíčkáře, určené lidem s těžkým hendikepem, kteří mají následkem úrazu a  poranění míchy úplně nehybné nohy, ale z velké části i omezenou hybnost rukou. Toto speciální kolo pro vozíčkáře má doplňky, které umožňují ovládat kolo i s hendikepem horních končetin. Mezi úpravy patří elektromotor, který násobí omezenou sílu rukou. Dále speciálně upravené úchopy na ruce, které nahrazují nefunkční prsty. Nepostradatelné jsou brzdy a přehazovačka ovládané lokty, které jsou připevněny po bočních stranách tohoto kola.
Handbike pro kvadruplegiky je určen pro náš oddíl outdoorových aktivit, který každý rok pořádá čtyři čtyřdenní cyklistické akce pro vozíčkáře. Naše organizace nyní podobně upravené kolo pro kvadruplegiky bohužel nemá.
Členové SKV navíc mají možnost si kdykoliv naše pomůcky  zapůjčit a užít si sportování i soukromě s přáteli či s rodinou. Více informací na https://www.skvpraha.org/sport/pro-cleny/

Pořizovací cena kola je 114.900,-Kč.
Speciální úpravy pro kvadruplegiky jsou v hodnotě dalších 31.000,-Kč.
 
Celkově potřebujeme tedy 145.900,-Kč na jedno kolo.
Pojďte s námi otevřít těmto lidem možnost žít pohybem. Tak jako Vy.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Ať je Vám to k užitku!
Martin Čevela
Držím palce ať jej brzy máte.
Marketa Wernerova
100 Kč