ArsAnima, z.s.


Osvěta a poskytování informací Zdraví

ŽIVOT ZA ZDÍ

V České republice žije přes půl milionu lidí s neléčenou depresí nebo s některou z úzkostných poruch. Většina takto nemocných se neléčí ze strachu z psychiatrie, i kvůli obavám, že budou označeni za blázny. Nebo proto, že jejich nemoc nebyla vůbec rozpoznána. Neléčené deprese a úzkostné poruchy přitom často vedou k sociální izolaci, závislostem i k sebevraždě, ale také k řadě tělesných onemocnění. Lidem s neléčenou depresí a úzkostmi schází ověřené a snadno dostupné informace o projevech a léčbě jejich nemoci. Proto jsme se rozhodli natočit dokumentární cyklus ŽIVOT ZA ZDÍ. S pomocí předních odborníků z celé republiky boříme od léta 2017 strach z psychiatrie. Otevíráme brány psychiatrických nemocnic a dveře psychiatrických ambulancí. Mluvíme o působení antidepresiv a představujeme krizovou intervenci, hospitalizaci na psychiatrii a terapeutické cesty, které vedou ven z bludného kruhu deprese a úzkostí.

vybíráme od 23.5.2019
12 711 Kč
vybráno 75 % z 17 000 Kč

přispělo

29 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Do této chvíle jsme natáčeli všechna videa pro Život za zdí na mobilní telefony. Prokázaly nám dobrou práci, ale po dvou letech práce dosloužily. A tak nastal čas, abychom obměnili náš technický park. Rozhodli jsme se pro koupi kamery, aby byla videa opět o něco kvalitnější, ale k tomu potřebujeme Vaši pomoc.
 
Podporu potřebujeme i pro vytvoření a zahájení provozu nových webových stránek, kam budeme umisťovat všechna natočená videa, paralelně s YouTube kanálem. Na novém webu dokumentárního cyklu Život za zdí chceme publikovat i záznamy z našich přednášek a tematické texty. A časem na něm otevřeme i poradnu pro lidi trpící úzkostmi a depresemi.

Děkujeme Vám za příspěvek!

Život za zdí na YouTube
Život za zdí na Facebooku
Rozhovor o projektu Život za zdí ve Zdravotnickém deníku
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím palce!

Helena Brýdlová
1 000 Kč

Doufám, že Vám to pomůže a povede se Vám vybrat tolik, kolik je třeba.

Dana Duníková
300 Kč

I kdyby vaše osvěta pomohla jen jedinému člověku, má velký smysl.

Zuzana Snopková
500 Kč