Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj

Živá komunita: Chomoutované sobě - Podpořte vydání publikace o historii a současnosti místa, kde žijete.

Víte, kde se nachází nejstarší dům v Chomoutově? Proč Němci vyhodili za války chomoutovský most do vzduchu o den později? Kde se dnes v Chomoutově dnes schází lidé a proč? Známe zajímavosti o Chomoutovu od 11. století do roku 2018 a chceme je s Vámi sdílet. Potřebujeme nyní poslední finance na úhradu korektury textu a tisk prvních 200 kusů publikace. Zašlete nám dar na publikaci Historie a současnost dědiny Chomoutov. Tato perla obohatí Vaši knihovnu a umožní Vám znovu se zamilovat – tentokrát do místa, kde žijete.

vybíráme od 8.5.2019
25 000 Kč
vybráno 100 % z 25 000 Kč

přispělo

34 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Možná se v Chomoutově i Vy cítíte být pořád víc hostem než doma a chtěli byste to změnit? Tak jako na začátku my. Kniha o Chomoutovu vznikala více než 3 roky, za jejím vznikem stojí zdejší lidé, které možná osobně znáte. Sepsal ji jeden nadšený mladý historik a pomohlo mnoho místních obyvatel, kteří zpřístupnili své rodinné fotografie, přinesli staré kroniky či jinak pomohli dát věci do pohybu. Pomoci můžete i Vy – darujte nám.

Přečtěte si pár kapitol nebo celých 120 stran publikace - a už nikdy pro Vás nebude Chomoutov cizí, bude už jen Váš. Budete moci vyprávět zajímavosti o něm dál – svým dětem, vnoučatům, svým přátelům. 

Kniha je nyní připravená k vydání. Více než 120 stran s bohatou obrazovou přílohou. Zašlete nám dar a umožněte knize začít vyprávět.

Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Skvělá práce. Podpořeno😉

Lucie Brázdová
200 Kč

Určitě si koupím.

Marta Akrapová

Rád bych si publikaci zakoupil.
Děkuji.
Werner

Eduard Werner
2 000 Kč

Fandím Vám a rad si alespoň jednu publikaci zakoupim :-)

Michael Rožek
200 Kč

Měla jsem možnost do textu připravované publikace nahlédnout a jsem nadšená, moc se těším, díky!

Monika Martinková
500 Kč

Díky za vynaložené úsilí!

Vojtech Flodr