Nesedím, sousedím, z. s.


Senioři Děti, mládež, rodina

Podporuji komunitní centrum Nesedím, sousedím

Díky vaší podpoře budeme moct pokračovat v oblíbených aktivitách v prostorech našeho centra, dříve zanedbaného domku uprostřed břevnovského sídliště, kde provozujeme nízkoprahové kluby, kroužky, kurzy a cvičení pro všechny generace a sociální skupiny. Po čtyřech letech existence nám končí evropská dotace a musíme se postavit na vlastní nohy.

vybíráme od 24.4.2019

Podporuji KC Nesedím, sousedím

113 967 Kč

přispělo

137 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Břevnov nedělá jen Bělohorská! Od léta 2017 nemusí Břevnováci jen korzovat nahoru a dolů po svém bulváru, mohou se potkávat a trávit spolu aktivně čas u nás, v komunitním centru Nesedím, sousedím. Od nejmladších po nejstarší. Od dopoledních klubů pro rodiče s malými dětmi přes odpolední kurzy a cvičení pro starší děti a seniory až po večery určené pro všechny generace. Můžete u nás protáhnout kosti i mozkové závity, naučit se psát noviny, hrát na flétnu, hrát divadlo i hrát si. Ruční práce s přírodními materiály i cizokrajné vaření, promítání i besedy. A to všechno (prakticky) zdarma, protože chceme být přístupní všem bez rozdílů.

V napínavém roce 2020 se ukázalo, že máme dostatečně silnou základnu nadšenců, kteří nám dobrovolně pomáhají jednak v péči o sousedské vztahy s nejohroženější skupinou obyvatel (poskytli jsme v jarní vlně pomoc přibližně 60 místním seniorům, dostali a rozdali na tisíc roušek), jednak v péči o naše centrum: díky vlně podpory se nám podařilo rekonstruovat přístup ke KC včetně propustné dlažby a důstojného přístřešku na kočárky a KPZ. Děkujeme všem přispěvatelům!

A z čeho financujeme program a provoz centra? Doposud jsme fungovali díky grantům, ale věděli jsme, že na tom se budoucnost stavět nedá. No a teď se právě nacházíme v situaci, které jsme se obávali - další velkou dotaci už se nám podle všeho získat nepodaří. Od roku 2021 platí, že opravdu každá koruna získaná od našich příznivců nám pomůže pokračovat v aktivitách, na které si tolik obyvatel Břevnov i širšího okolí už zvyklo... Nechceme ten domeček, který jsme zvelebili, opouštět, chceme být nadále břevnovským obývákem, kde se všichni pospolu budeme cítit dobře.

Vaše příspěvky nám jednak pomáhají platit náklady, které z grantů hradit ani nejde (energie, topení, účetnictví ad.), jednak na náklady spojené s pomocí seniorům v době pandemie. 
A od nového roku budou určeny také na pokrytí nákladů za program pro lidi v nouzové sociální situaci, pro něž jsme tady především.

Moc děkujeme za podporu.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Komunitním projektům zdar!

Zuzana Poláková

Vše nejlepší do roku 2021, moc děkuji za to, co děláte!

Eva Sadílková
1 000 Kč

Děkuji všem, kdo se na fungování centra Nesedím sousedím podílejí a speciálně za zaslaná videa s cvičením s Irenkou.

Božena Beranová
1 000 Kč

Kristyno,
diky za vse,,
Delas to skvele!
Misa

Michaela Cankova
1 000 Kč

❤️

Nikola Kotlárová
300 Kč