Domov Sue Ryder


Senioři

Jeden za všechny, všichni za důstojnost!

Přemýšleli jste někdy o tom, co pro vás znamená důstojně zestárnout? Pro Ludmilu, Rudolfa, Milenu a Jarmilu je to hlavně přání zůstat aktivní. Udržet se na nohách, být soběstačný, alespoň trochu pomáhat druhým a věnovat se dál tomu, co mají rádi. To samé si přejí i pro své kamarády ze Sue Ryder, kteří jsou ještě křehčí, než oni sami.

vybíráme od 27.3.2019

Jeden za všechny, všichni za důstojnost!

Podpořte 4 statečné "mušketýry" a pomozte zajistit 1 300 hodin individuální a skupinové rehabilitace pro křehké seniory.
121 863 Kč
vybráno 36 % z 339 000 Kč

zbývá

22 dní

přispělo

114 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Ludmile, Rudolfovi, Mileně a Jarmile je dohromady 339 let. Všichni žijí v domově pro seniory Sue Ryder. Jeden by řekl, že již dávno vyčerpali své fyzické síly. Ale oni se rozhodli, že navzdory všem obtížím, kterým dnes čelí, vyjádří sounáležitost s ostatními seniory a jaro přivítají společnou výzvou. Chystají se ujet na motomedu 339 kilometrů! Chtějí podpořit péči v Sue Ryder, která jim každý den v roce pomáhá prožívat důstojné stáří. 

339 kilometrů je symbolická vzdálenost, srovnatelná s 339 tisíci korunami, které zajistí 1 300 hodin individuální rehabilitace.

Podpořte naše statečné mušketýry, ale i ostatní křehké klienty Sue Ryder. Ať jsou na lůžku, v invalidním křesle nebo v soukromí vlastního domova, zaslouží si pohyb a důstojnost.
Děkujeme za vaši štědrost.

P.S.: Sledujte aktuality z výzvy na této stránce nebo na našem facebooku.

Paní Ludmila, 74 let, pochází z Prahy, má jednu dceru, její povolání typografka bylo i jejím koníčkem. Je to žena s obdivuhodným pozitivním přístupem k životu. Má ráda společnost lidí kolem sebe a v kolektivu je pro svou energii velmi oblíbená. Ani zdravotní komplikace ji nezastavily od splnění slibu vnukovi, že do půl roku bude znovu chodit.

Pan Rudolf, 99 let, je původem z Frýdku Místku, vychoval 2 syny, pracoval dlouhá léta na Ministerstvu zahraničního obchodu a díky tomu procestoval celý svět. Jeho silnou stránkou je vytrvalost, cílevědomost a je to skvělý vypravěč a společník. Část svých kilometrů by rád věnoval své kamarádce Marii.


Paní Milena, 91 let,
pochází z Vlašimi, vychovala dvě děti a v manželství prožila krásných 64 let. Je povahou klidná duše a bere život tak, jak přichází. Hodně si vytrpěla a je vděčná za to, co má. Miluje společnost a lidi kolem sebe. Vždy jí dělalo radost pomáhat druhým a být užitečná. 


Paní Jarmila,
75 let, dlouhá léta žila v Mladé Boleslavi, vychovala dvě děti a pracovala jako bankovní úřednice. Bývala výbornou hospodyňkou, je upřímná, štědrá a ve svých aktivitách vytrvalá. Před 6 lety ji postihla mozková příhoda a pak i zánět mozkových blan, což ji upoutalo na invalidní vozík. Přesto za pomoci pečovatelek dělá znovu vše, co měla vždy ráda.  

Proč je rehabilitace důležitá?
„Život je pohyb a pohyb ovlivňuje kvalitu života každého člověka. Ve vysokém věku to platí dvojnásobně, i když pohyb klientů Sue Ryder má své zvláštní cíle. Zmírnit bolesti, mít sílu vstát, ovládat tělo, bojovat proti proleženinám, chodit a nepadat, udržet si zájem o okolní svět   … Víme, že v neposlední řadě má rehabilitace a zlepšení fyzické kondice blahodárný vliv na psychickou pohodu našich klientů. I minimální výsledky jsou pro starého člověka velmi důležité a je za ně opravdu vděčný!“, říká Kateřina Holmanová z rehabilitace Sue Ryder.  


Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

 Paní Milena (91) je povahou klidná duše. Asi za to může těžký život tak příznačný pro její generaci a zážitky, které by nikdo z nás zažít nechtěl. Jako malé děvčátko přišla v jedné chvíli o oba rodiče. Ale pokud byste čekali sebelítost, nebo zahořklost, jste na špatné adrese. Paní Milena je i v tak vysokém věku stále pozitivní, ráda pomáhá druhým. Ani na moment nezaváhala a usedla společně se svými přáteli na motomed, aby podpořila rehabilitaci v Sue Ryder. Ujeto už mají 201 km!! Více o paní Mileně si přečtěte zde: https://www.sue-ryder.cz/…/clanek-pani-milena-treti-zena-ve…

 Je tomu už rok, co paní Ludmila (74 let) ležela na nemocničním lůžku a nebyla schopna pohybu. Ztratila zájem o svět. Jednoho dne to však bylo jinak. Přišla ji navštívit dcera a s ní i vnuk Matýsek. „Když jsem uviděla jeho vyděšený výraz, řekla jsem si, že tohle už znovu zažívat nechci! V ten moment jsem si řekla „DOST“ a slíbila jsem mu, že do půl roka budu opět chodit.“ Dnes paní Ludmila usedá na motomed a jede se svými kamarády plánovaných 339 km. O paní Ludmile, jíž se vrátil její optimismus a radost ze života, a dnes dokonce surfuje na Internetu a zvládá i Facebook, si přečtěte více na https://www.sue-ryder.cz/…/pani-ludmila-treti-clenka-tymu-j…

 "Je nás sedm dobrovolnic domova pro seniory Sue Ryder a část svého volného času trávíme s jeho obyvateli. Stali se součástí našich životů a my zase těch jejich. Spolu si povídáme, zpíváme, čteme, chodíme do restaurace, jezdíme na výlety.Teď jsme se rozhodly udělat ještě víc!" Sedmikrásky se přidaly k výzvě 4 našich jezdců a mají za to náš velký obdiv!! Děkujeme! Podívejte se, jak si vedou...

Vytvořili jsme si vizuální pomůcku : )

Každý „mušketýr“ si zvolil svou barvu a tou zaznamenáváme do společného plánku počet ujetých kilometrů (dnes ráno jich bylo 89!). Děkujeme také za Vaše vzkazy a milá slova, která jsme vylepili tak, aby se je mohl každý přečíst.

 „Využívejte všeho, co můžete dělat sami, buďte aktivní do poslední minuty každého dne. Nebojte se a řekněte si o pomoc, když ji skutečně potřebujete.“ říká od srdce paní Jarmila (75), která se nevzdala ani po tom, co ji postihla mozková příhoda. Dlouhé měsíce byla upoutána na lůžko a následně i invalidní vozík. Díky rehabilitaci dnes může každé ráno usednout za motomed a procvičovat ruce i nohy. Je důležitou členkou týmu Jeden za všechny, všichni za důstojnost. Přečtěte si o paní Jarmile více: https://www.sue-ryder.cz/…/pani-jarmila-dalsi-clenka-tymu-j…

Když si povídáte s panem Rudolfem (99 let) o stáří, nejde se ubránit dojetí.. Celé jeho vyprávění je plné vzpomínek na dobrodružství a zároveň strachu, že se jednoho dne už na své nohy nepostaví. „Kdybych přišel o pohyb, ztratil bych smysl života a tedy i důstojnost,“ říká Rudolf s jemným úsměvem, když usedá na motomed. Se svými přáteli se rozhodl udělat něco malého pro sebe a zároveň velkého pro druhé.
Přečtěte si více o panu Rudolfovi: https://www.sue-ryder.cz/clan…/pan-rudolf-jede-za-dustojnost

 První kilometry jarní výzvy zdolány.
A my děkujeme prvním dárcům za úžasnou odezvu a milá slova povzbuzení a podpory. Jde nám to zatím skvěle!
Připravujeme se :)

Založení projektu

Snad RB Leader tým Československý Hrdobec takto ještě navýší svou částku na 30 tisíc korun. ;-)
Tomáš Vránek
1 000 Kč
Držím všechny čtyři palce.
Matěj Kumstýř
500 Kč
Super!! Doufam, ze budu taky tak fit jako vy :-)))
Lenka Horáčková
300 Kč
I v podnikání by měl zůstat člověk člověkem! u společnosti KAMPOS, s.r.o. to platí!!!
10 000 Kč
Když někdo může něco udělat, tak by měl a kdy jindy, když ne teď ;););)
5 000 Kč
Držím vám čtyřem palce! Měli jste skvělý nápad - jste úžasní a stateční!!!
Markéta :) :xxxx
Markéta Horáková
Velký respekt 💕👍🏻
Kateřina Ročejdlová
Srdečně všechny zdravím a přeji hodně kilometrů Jana
Jana Šrotýřová
500 Kč
At se vse podari!
Milena a Vladimír Spacek Spacek
400 Kč
Držím palce paní Mileně, Ludmile, Jarmile a panu Rudolfovi, aby do cíle této cesty přes své zdravotní potíže dojeli a aby je to navnadilo a povzbudilo k dalším sportovním výkonům:-)))
Lenka Rampas
500 Kč