Armáda spásy


Sociálně znevýhodněné skupiny

Valentýnka

Láska kvete na všech místech...kupte Valentýnku ve prospěch lidí bez domova a podpořte je na jejich cestě k vysněnému společnému bydlení. Děkujeme!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Mějte láskyplné srdce a přispějte na naše služby pro lidi bez domova.

Příběh Valerie a Františka
ilustrační foto/J. Štreit

Že láska hory přenáší, dokazuje příběh paní Valerie a pana Františka. Paní Valerie, která pochází ze Slovenska, se ve svých osmnácti letech přestěhovala do Brna. Odešla společně s rodinou za tatínkem, který zde již bydlel a pracoval. Brzy na to se seznámila s panem Františkem, zamilovali se do sebe a krátce na to měli svatbu.
 

V té době již byla paní Valerie těhotná a brzy po svatbě se jim narodil první syn. Bydleli s dalšími členy rodiny v podnájmu v Brně. Poté se jim povedlo získat obecní byt v Bohunicích, ve kterém strávili sedmnáct let a vychovali své čtyři syny. Pan František vystřídal několik zaměstnání. Pracoval například ve slévárnách, ve vodárně a také několik let vykonával stavební práce jako OSVČ. Paní Valerie pracovala po příchodu do České republiky jako pomocnice v mateřské školce a také jako pracovnice úklidu. Jejich dva synové se oženili a nějaký čas žili všichni společně v bytě v Bohunicích, protože se jim nedařilo najít vhodný pronájem. 
Na čas se manželé odstěhovali na vesnici blízko Vyškova, ale nakonec se rozhodli přestěhovat zpět do Brna, jelikož v Brně bylo snazší najít práci a dojíždění bylo náročné. Pan František sehnal pronájem, ve kterém bydleli deset let. Majitel bytu však zemřel a manželé se museli vystěhovat. Odstěhovali se do nového bytu, kde bydleli dalších několik let. Poté však majitel domu prodal byt, ve kterém manželé bydleli, a ti se najednou ocitli bez střechy nad hlavou. 
Dva roky bydleli u svého syna, který ale měl již svou rodinu a byt byl pro tolik lidí malý. Navíc se Valerie a František dostali do finančních problémů, jelikož nemohli kvůli zdravotním potížím docházet do zaměstnání. A vzhledem ke své špatné finanční situaci si nemohli dovolit komerční bydlení. 
V té době se pan František dozvěděl o tréninkovém bydlení Armády spásy. Podporu bydlení začali manželé využívat v roce 2018. Obývali byt se společným hygienickým zařízením a kuchyní na pavlači. Postupně se jim povedlo finančně stabilizovat a s pomocí sociálních pracovnic a advokátky Armády spásy začali řešit svoji dluhovou situaci.  
Valerie i František pobírají starobní důchod a aktivně řeší svou dluhovou problematiku a splácí pohledávky. Manželé si přáli, aby mohli své stáří prožít v klidu a soukromí. To se jim před rokem splnilo, jelikož získali obecní byt od městské části Brno-střed. Oba jsou moc vděční za to, že mají stabilní bydlení a velkou rodinu, na kterou se mohou spolehnout. Mají patnáct vnoučat a pět pravnoučat a loni společně oslavili padesáté výročí od svatby. Gratulujeme!

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Díky za vaši činnost.

Helena Loneková
500 Kč

Posílám 200 Kč.

Jan Kalač
200 Kč

mějte se rádi ))

Donnatelo

❤️

Duše

Všechno nej

Igor Ďatko

vše dobré, pa

Zbyněk Jurečka
300 Kč

Lásku a drobné potěšení si zaslouží všichni ;-)

Zuzana Kohoutová
200 Kč

Láska hory přenáší! Držím place všem v údolí a přeji hodně sil 🙌🏻🕊❤️

Jakub Jahn
500 Kč

Mnoho společně strávených šťastných dnů !! Krásného Valentýna 💓💓💓

LM
1 000 Kč

Držím palce ať se těch stovek sejde co nejvíce :-)

Marcel Miška
100 Kč