CZ / EN

Bez mámy, z.s.


Rozvojová spolupráce Humanitární pomoc

V posteli měkoučko? Moc ne :-(

U sirotků v Mahangu dosloužily matrace. Životnost jedné africké matrace se dá přirovnat k životu jepice a opravdu to není dáno nevhodným používáním, protože i v Africe platí, že děti jsou nejhodnější když spí. A tak by si zasloužily spát alespoň v měkkém. To na čem spí nyní se za matraci už těžko dá považovat, protože většina z nich má už jen kus molitanu pod zadkem, jinak při spánku cítí dřeva.

vybíráme od 9.1.2019

V posteli měkoučko? Ne:-(

U sirotků v Mahangu dosloužily matrace, budou moci děti usínat zase v měkkém?
34 600 Kč
vybráno 115 % z 30 000 Kč

přispělo

15 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Co unese africká matrace a jak dlouho? Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži: Evropského dobře napapaného dobrovolníka unese africká matrace 7-14 dní. Sirotka z Mahanga naštěstí cca 2-3 roky.
Ale po 3 letech už se moc matraci nepodobá. Molitan je stlačen na maximum čili na minimální výšku, děti pak spí spíš na roštu než na matraci.Noví sirotci (co přišli cca před rokem) a ty nejmenší děti mají matrace ještě celkem v pořádku. Samozřejmě nejmenší děti se občas počůrají a to matraci také neprospěje.
Vybíráme peníze na novou matraci pro všechny děti, protože než je vybereme, mohou být už, aktuálně zachovalé matrace, také rozpadlé.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

We are here to change the world

Zubenqa
1 000 Kč

od Veru,Jony a Stellu pro hezké spaní :)

Veronika Kotekova
1 000 Kč