Výluka, z.s.


Děti, mládež, rodina Vzdělávání a výzkum

Podpoř Výluku

Zájemcům o pedagogickou kariéru poskytujeme autentickou zkušenost se školou a budujeme komunitu začínajících učitelů.

Podpořit Výluku

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.czVýluka je tvou oporou od první myšlenky na učitelství až po každodenní velkou poradu. Pomůže ti, ať už se rozhoduješ, jestli se vůbec stát pedagogem, zjišťuješ, kde získat kvalifikaci, nebo už za katedrou stojíš.


Jak to u nás vypadá?
Co děláme?


Komunita začínajících učitelů 
Začínající učitelé postrádají bezpečný prostor, kde by si mohli nejen osvojit praktické nástroje pro práci se školní třídou, ale také sdílet své úspěchy, neúspěchy i problémy s kolegy a odborníky. My jim ho nabízíme – pomocí dvou unikátních programů:

a) Uzavřená, komplexní série workshopů
Jejich cílem je podpořit začínající učitele v jejich praxi, rozšířit jim znalosti a dovednosti v tématech, která musí každodenně řešit. Odnesou si teoretický i praktický vhled a budou moci sdílet své zkušenosti.

b) Víkendová setkání
Mentoring, koučink, supervize, sdílení, důvěra. Chceme vytvořit bezpečný prostor, kde si nejen osvojíte praktické nástroje pro práci se školní třídou, ale také můžete sdílet své úspěchy i problémy s kolegy a odborníky.

  • Předcházíme vyhoření, udržujeme motivaci
  • Unikátní program, který jinde učitelé a učitelky nezažijí
  • Top odborníci (Emoční sebeobrana, Jan Bím a další)


Workshopy s Výlukou
Podpůrná infrastruktura pro začínající učitele u nás není dostatečná. Ve Výluce se to snažíme napravit. Pro čerstvé pedagogy pořádáme workshopy. Během nich se dozví praktické znalosti, tipy pro seberozvoj a dostanou prostor pro sdílení vlastních zkušeností. Budujeme komunitu - naše workshopy jsou prostor pro setkávání i výměnu zkušeností.

  • Minulá témata: duševní zdraví, inovativní didaktika, emoční inteligence
  • Soft skills, které se na fakultách neučí
  • Workshopy jsou přístupné zdarma


Program ZkusUčit (Teď na něj ale nemáme dost peněz)
V našem hlavním programu Zkus UČIT si mohou zájemci o pedagogickou dráhu vyzkoušet učitelství na vlastní kůži - poskytneme jim teoretickou a metodickou přípravu, prostor k seberozvoji a nakonec stráví týden v reálném provozu na partnerské základní škole. Když se rozhodnou na dráhu učitele nastoupit, pomůžeme jim s výběrem pedagogické kvalifikace. 

  • Za dva roky trvání prošlo programem 20 účastníků, z nichž 1/4 již aktivně působí ve školství
  • Spolupracovali jsme s více než 50 učiteli na 10 školách
  • Naši účastníci učili více než 1000 dětí

Připravujeme

Webový portál ZačniUčit.cz
Každá česká vláda zmiňuje, že má vzdělávání jako prioritu. Ministerstvo školství přesto dosud nemá místo, kde by zájemci o pedagogickou kariéru našli přehledné a aktuální informace. Projekt ZačniUčit.cz to chce napravit a ulehčit rozhodování těm, kteří váhají, jestli se stát učitelem. ZačniUčit.cz připravujeme v rámci akcelerátoru Laboratoře Vodafone.

Jak peníze od vás využijeme?


Některé z našich projektů sice podpořily nadace a jiné organizace (Avast, Vodafone, MHMP), ale i tak to bez vás nezvládneme. Peníze využijeme pro resuscitaci programu ZkusUČIT, běh organizace, materiály pro učitele, přípravu workshopů, honoráře pro lektory, vývoj nových projektů. Nápadů máme plno.

Víc zjistíte na:
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Hodně úspěchů ve vaší práci.

Věra Planková
500 Kč