Výluka, z.s.


Děti, mládež, rodina Vzdělávání a výzkum

Podpoř Výluku

Pomáháme přestupovat do školství, zájemcům o pedagogickou kariéru poskytujeme autentickou zkušenost se školou a budujeme komunitu začínajících učitelů.

Podpořit Výluku

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory
Záleží nám na tom, kdo a jak učí. Nezisková organizace Výluka, z.s. je od roku 2016 nejen inkubátorem motivovaných učitelů a učitelek, ale také nabízí podporu pro ty, kteří už za katedrou nějaký čas strávili.

Co děláme

Program ZkusUčit
V našem hlavním programu Zkus UČIT si mohou zájemci o pedagogickou dráhu vyzkoušet učitelství na vlastní kůži - poskytneme jim teoretickou a metodickou přípravu, prostor k seberozvoji a nakonec stráví týden v reálném provozu na partnerské základní škole. Když se rozhodnou na dráhu učitele nastoupit, pomůžeme jim s výběrem pedagogické kvalifikace.

  • Za dva roky trvání prošlo programem 20 účastníků, z nichž 1/4 již aktivně působí ve školství
  • Spolupracovali jsme s více než 50 učiteli na 10 školách
  • Naši účastníci učili více než 1000 dětí
Workshopy s Výlukou
Podpůrná infrastruktura pro začínající učitele u nás není dostatečná. Ve Výluce se to snažíme alespoň částečně napravit. Pro čerstvé pedagogy pořádáme workshopy. Během nich se dozví praktické znalosti, tipy pro seberozvoj a dostanou prostor pro sdílení vlastních zkušeností. Budujeme komunitu - naše workshopy jsou prostor pro setkávání i výměnu zkušeností.

  • Uspořádali jsme pro učitele workshop o duševním zdraví
  • Ukázali jsme jim inovativní výukové aktivity
  • Naše akce jsou přístupné zdarma

Připravujeme

Webový portál ZačniUčit.cz
Každá česká vláda zmiňuje, že má vzdělávání jako prioritu. Ministerstvo školství přesto dosud nemá místo, kde by zájemci o pedagogickou kariéru našli přehledné a aktuální informace. Projekt ZačniUčit.cz to chce napravit a ulehčit rozhodování těm, kteří váhají, jestli se stát učitelem. ZačniUčit.cz připravujeme v rámci akcelerátoru Laboratoře Vodafone.

Jak peníze od vás využijeme?
Všichni Výluku děláme ve volném čase, bez honoráře. Bez vás to přesto nezvládneme. Hlavní je pro nás financování programu ZkusUčit, další finance využijeme na zajištění chodu organizace, přípravu učitelských workshopů, vývoj nových projektů - nápadů máme plno.

Víc zjistíte na:
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Hodně úspěchů ve vaší práci.
Věra Planková
500 Kč