České centrum pro investigativní žurnalistiku, o.p.s.


Osvěta a poskytování informací Protikorupční aktivity

Podpořte novináře z investigace.cz

investigace.cz je nezávislý neziskový investigativní web. Přinášíme do České republiky mezinárodní investigativní kauzy jako například Pandlora Papers, Panama Papers, Firehose of Falshood, FinCENFiles, Ruský laundromat nebo Projekt Pegasus. Zaměřujeme se na finanční a organizovaný zločin, zejména jeho přeshraniční aspekty. Finanční zisky z korupce, nezákonného obchodu, obchodu s lidmi a dalších trestných činností se přesouvají po světě pomocí složitých finančních schémat za účelem praní peněz a jejich ukrytí. Tyto nelegitimní přesuny peněz jsou také hrozbou pro tranzitní země, jelikož skýtají podněty pro korupci, narušují ekonomiku a pomáhají dále posilovat moc organizovaných kriminálních skupin. My tyto finanční toky sledujeme a snažíme se popsat jejich původ a určit, kdo se jich účastní. Jsme tým o dvanácti lidech. Píšeme o velkých kauzách díky spolupráci s mezinárodními sítěmi špičkových investigativních novinářů. Vše co publikujeme si můžete přečíst zdarma na našem webu. Chceme, aby se naše informace dostaly co nejširšímu spektru čtenářů a pomohly veřejnosti činit informovaná rozhodnutí. Jsme unikátní. Přinášíme informace, které by se jinak do českých médií nedostaly. Snažíme se být tam, kde právní stát selže. Pomozte nám vést mocné lidi k odpovědnosti!

investigace.cz vás potřebuje

Pomozte nám odhalovat organizovaný zločin a šetřit miliardy daňovým poplatníkům.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

INFORMACE PRO DÁRCE: Potvrzení o darech za rok 2024 budeme posílat v lednu 2025. Pokud vám nedorazí do konce ledna, prosím, zkontrolujte složky Spam, propagace a jiné, nebo nás kontaktujte na info@investigace.cz.

Pandora Papers. Pegasus Project. Panama Papers. FinCEN Files. Impérium AB (databáze firem Andreje Babiše). Drogový kartel Grupo America. Nejmocnější italská mafie 'Ndrangheta. The Azerbaijani Laundromat. Vražda kolegy. Praní špinavých peněz v Čechách. Ázerský ráj v Karlových Varech. Československé zbraně do syrské války. Porušování sankcí. Munice pro bojovníky ISIS. Zemanův sponzor.  Zotročování. Praní špinavých peněz. Kryptopodvody.

Tohle jsou příběhy, které Vám přinášíme.

#FollowTheMoney 💰

Proč byste nás měl/a podpořit? 

Pomáháme odhalovat organizovaný zločin a rozkrývat korupci na nejvyšších místech. Sledujeme peníze, které se točí kolem lidí a firem podezřelých z obchodu se zbraněmi a drogami. Ty často nerespektují státní hranice, proto na většině kauz spolupracujeme s investigativními novináři z celého světa. Mapujeme finanční kriminalitu, a tím pomáháme vracet peníze do státních rozpočtů. Šetříme tak miliardy korun daňovým poplatníkům.

Proč to děláme?

Posláním novinářů je chránit veřejný zájem. Proto věříme, že naše finanční a politická nezávislost je nezbytnou podmínkou pro kvalitní investigativní žurnalistiku. Chceme, aby naše odhalení byla dostupná každému, proto naše články poskytujeme zdarma. Ačkoliv často na kauzách pracujeme bez nároku na honorář, investigativní novinařina je časově a finančně velmi náročná. A proto se spoléháme právě na Vás, kterým není lhostejné, v jaké zemi žijeme nebo chceme žít. 

Co nového přinášíme?

Do českého mediálního prostoru přinášíme unikátní investigativní projekty, které v jiných místních médiích nenajdete. Preferujeme kvalitní žurnalistiku založenou na precizní analýze veřejných dat. Jsme jedinými zástupci Česka a Slovenska v mezinárodní organizaci OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project) nebo International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ), které každoročně získávají celosvětová ocenění za novinářskou práci. Díky této spolupráci jsme měli exkluzivní přístup k datům v kauze Panama Papers, jež získala prestižní Pulitzerovu cenu a nejnovější Pandora Papers, kde byl jednou z hlavních postav i český premiér. Naší vizí je intenzivnější spolupráce mezi novináři, protože věříme, že jedině tak dotáhneme velké kauzy do zdárného konce. Tuto vizi oceňují domácí i mezinárodní poroty, jelikož získáváme každým rokem za naši práci novinářská ocenění

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

🤙🏻

Lukáš Nechvátal
500 Kč

Díky moc! Martina :)

České centrum pro investigativní žurnalistiku, o.p.s.

Děkuji vám velice za vaši statečnou a obecně velice potřebnou práci.

Petr Bajgar
100 Kč

Dobrý den,

velice si vážím Vaší skvělé práce, Vaše investigativní reportáže jsou však opravdu závažné. Prosím nepřestávejte v tom. Omlouvám se, že aktuálně nemohu přispět více než 100/měsíc.

děkuji, že jste a vytrvejte!

S pozdravem
Tomáš Bernát

Tomáš Bernát
100 Kč

Držte sa. Sme s Vami.

Jakub Kratochvil
100 Kč

diky za vasi praci

Denisa Bultasova

Potrebujeme Vašu prácu a veľmi si Vás vážime.

Peter Kovacic
2 000 Kč

Děkuji, že pokračujete v práci Jána Kuciaka.

Peter Mojzeš
500 Kč

Veľmi ďakujem za všetko, čo pre našu spoločnosť robíte!!

Elena Sabová

Štěstí vždy a hlavně.. :-)

Ondrex

Jste skvělí, bohužel je Vaše práce velmi potřeba. Díky a držím palce.

Věra Štěpánková