České centrum pro investigativní žurnalistiku, o.p.s.


Osvěta a poskytování informací Protikorupční aktivity

Podpořte novináře z investigace.cz

investigace.cz je nezávislý neziskový investigativní web. Přinášíme do České republiky mezinárodní investigativní kauzy jako například Pandlora Papers, Panama Papers, FinCENFiles, Ruský laundromat nebo Projekt Pegasus. Zaměřujeme se na finanční a organizovaný zločin, zejména jeho přeshraniční aspekty. Finanční zisky z korupce, nezákonného obchodu, obchodu s lidmi a dalších trestných činností se přesouvají po světě pomocí složitých finančních schémat za účelem praní peněz a jejich ukrytí. Tyto nelegitimní přesuny peněz jsou také hrozbou pro tranzitní země, jelikož skýtají podněty pro korupci, narušují ekonomiku a pomáhají dále posilovat moc organizovaných kriminálních skupin. My tyto finanční toky sledujeme a snažíme se popsat jejich původ a určit, kdo se jich účastní. Jsme tým o dvanácti lidech. Píšeme o velkých kauzách díky spolupráci s mezinárodními sítěmi špičkových investigativních novinářů. Vše co publikujeme si můžete přečíst zdarma na našem webu. Chceme, aby se naše informace dostaly co nejširšímu spektru čtenářů a pomohly veřejnosti činit informovaná rozhodnutí. Jsme unikátní. Přinášíme informace, které by se jinak do českých médií nedostaly. Snažíme se být tam, kde právní stát selže. Pomozte nám vést mocné lidi k odpovědnosti!

investigace.cz vás potřebuje

Pomozte nám odhalovat organizovaný zločin a šetřit miliardy daňovým poplatníkům.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

INFORMACE PRO DÁRCE: Potvrzení o darech za rok 2023 budeme posílat v lednu 2024. Pokud vám nedorazí do konce ledna, prosím, zkontrolujte složky Spam, propagace a jiné.

Pandora Papers. Pegasus Project. Panama Papers. FinCEN Files. Impérium AB (databáze firem Andreje Babiše). Drogový kartel Grupo America. Nejmocnější italská mafie 'Ndrangheta. The Azerbaijani Laundromat. Vražda kolegy. Praní špinavých peněz v Čechách. Ázerský ráj v Karlových Varech. Československé zbraně do syrské války. Munice pro bojovníky ISIS. Zemanův sponzor.  Zotročování. Praní špinavých peněz. Kryptopodvody.

Tohle jsou příběhy, které Vám přinášíme.

#FollowTheMoney 💰

Proč byste nás měl/a podpořit? 

Pomáháme odhalovat organizovaný zločin a rozkrývat korupci na nejvyšších místech. Sledujeme peníze, které se točí kolem lidí a firem podezřelých z obchodu se zbraněmi a drogami. Ty často nerespektují státní hranice, proto na většině kauz spolupracujeme s investigativními novináři z celého světa. Mapujeme finanční kriminalitu, a tím pomáháme vracet peníze do státních rozpočtů. Šetříme tak miliardy korun daňovým poplatníkům.

Proč to děláme?

Posláním novinářů je chránit veřejný zájem. Proto věříme, že naše finanční a politická nezávislost je nezbytnou podmínkou pro kvalitní investigativní žurnalistiku. Chceme, aby naše odhalení byla dostupná každému, proto naše články poskytujeme zdarma. Ačkoliv často na kauzách pracujeme bez nároku na honorář, investigativní novinařina je časově a finančně velmi náročná. A proto se spoléháme právě na Vás, kterým není lhostejné, v jaké zemi žijeme nebo chceme žít. 

Co nového přinášíme?

Do českého mediálního prostoru přinášíme unikátní investigativní projekty, které v jiných místních médiích nenajdete. Preferujeme kvalitní žurnalistiku založenou na precizní analýze veřejných dat. Jsme jedinými zástupci Česka a Slovenska v mezinárodní organizaci OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project) nebo International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ), které každoročně získávají celosvětová ocenění za novinářskou práci. Díky této spolupráci jsme měli exkluzivní přístup k datům v kauze Panama Papers, jež získala prestižní Pulitzerovu cenu a nejnovější Pandora Papers, kde byl jednou z hlavních postav i český premiér. Naší vizí je intenzivnější spolupráce mezi novináři, protože věříme, že jedině tak dotáhneme velké kauzy do zdárného konce. Tuto vizi oceňují domácí i mezinárodní poroty, jelikož získáváme každým rokem za naši práci novinářská ocenění.

Podpoříte naši práci?

Přidejte se k našim pravidelným měsíčním podporovatelům a staňte se členy Klubu neprůstřelných! Jako člen klubu:

  • Získáte přístup k Neprůstřelným dokumentům.
  • Obdržíte od nás Neprůstřelný triko vyrobené z organické bavlny belgickou etickou značkou Stanley/Stella.
  • Budete od nás dostávat bonusové newslettery.
  • Čas od času se s námi budete moci potkávat.
Co je ale nejdůležitější – podpoříte chod nezávislých investigativních novinářů. Členství v Klubu je podmíněno pravidelným měsíčním příspěvkem ve výši 250 Kč a více. To nám zajistí udržet si naši redakční nezávislost a přinášet do českého prostředí kauzy, které mají reálný dopad na život každého z nás.Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (3)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

(っ ͡^ ͜ʖ ͡^)っ🎔

Hellboi

Fandím vám 🙂.

Luboš Kopecký
100 Kč

Díky za odhalování zlořádů bohatých a mocných. Dokud máme nezávislou žurnalistiku, nejsou všemocní.

Peter Mojzeš
500 Kč

Skvělá práce! Díky Vám za ní!

Dárce

Děkuji za Vaši práci.

Petra Herajtova
100 Kč

Držím palce v rozplétání dalších kauz a těším se na spoustu zajímavého čtení.

Martin Smejkal

Peníze nejsou důležité, v toku času je správná myšlenka a práce pro dobrou věc zásadní. I když se to možná teď každému nezdá.

Ivana
1 000 Kč

Doufam,ze se ukáže pravda a vše vyjde najevo.

Dana stolarikova
500 Kč

Díky moc za vaši záslužnou práci!

Jiří Nezhyba
1 000 Kč

Dobra prace.

Dárce