ROMEA, o.p.s.


Vzdělávání a výzkum

Společně to dokážeme - pravidelně pro stipendijní program

Staňte se pravidelným dárcem romského stipendijního programu. Budujte s námi dlouhodobě střední vrstvu Romů.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Vstoupili jsme do pátého roku podpory romských studentů a studentek s dobrými studijními výsledky, kteří by si kvůli špatné finanční situaci rodiny nemohli studium dovolit. Musíme se vypořádat s tím, že podpora hlavního donora nadace Velux Foundation dle smlouvy postupně klesá a nakonec se budeme muset obejít bez ní. Současně s tím se potýkáme s faktem, že kromě Nadace Albatros, nadace Psaní pomáhá a nadace Sova,  nás žádné další české nadace, u kterých jsme žádali o grant nebo s nimi jednali,  podpořit nechtějí.

Jsme jednou z prvních romských organizací, která se vydala cestou online individuálního dárcovství. Proto jsme odkázáni na podporu vás, jednotlivých dárců. A my již víme, že společně s vámi to dokážeme. Dokázali jsme to v minulých letech a věříme, že to dokážeme i nyní.

V současné době se chceme soustředit převážně na dlouhodobou a pravidelnou podporu dárců, kteří budou stipendijní program podporovat měsíčně menší částkou. To nám pomůže diverzifikovat portfolio jeho  financování. 

 Kdybychom dosáhli toho, že nás bude měsíčně podporovat 500 dárců částkou 250 Kč, zajistíme tak financování třetiny programu.

 Každoročně se o stipendium hlásí až 150 studentů. Letos se jich přihlásilo 200 - středoškoláků, vysokoškoláků i studentů VOŠ.

Oborná komise složená z vysokoškolsky vzdělaných hodnotitelů vybírá stipendisty podle prospěchu, sociální situace uchazečů a motivační eseje ke studiu.

Vaše dary pomáhají srovnávat rozdílné startovací podmínky romských studentů a přinášejí každoročně pozitivní výsledky.

Cílem stipendijního programu organizace ROMEA je dlouhodobé rozšiřování střední vrstvy Romů. Investice do vzdělání je nejlepší možnou cestou, jak se vymanit z chudoby, předsudků  a stereotypů o Romech, kterým čelí nejen naši studenti, ale romská národnostní menšina jako celek. Věřte nebo nevěřte, i romské děti mají své sny. A my jim společně s Vámi můžeme v naplnění jejich studijních snů pomoci.

Děkujeme Vám za Vaši pravidelnou měsíční podporu.

Více se o projektu můžete dozvědět na stránkách www.romskastipendia.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držím Vám palce a přeji hodně úspěchů

Jiri Biolek
2 000 Kč

15 000 Kč mi jako nemajetkovou újmu zaplatil pachatel, který vyzýval k mému zastřelení. Chci je věnovat romským studentům, kteří mají startovní čáru posunutou o hodně zpět než ostatní. Nedejte se! Jsem s vámi a přeju vám jen to nejlepší

Kateřina Gamal Richterová
15 000 Kč

Držím všem studentům palce!

Vladimír Rogalewicz

Držím palce!

Jaromír Plachý

Držím vám palce

Dárce
1 000 Kč

Investice do vzdělání je nejlepší ze všech investic.

Stanislav Kočvara

Vynikající projekt. Ať se všem studentům daří!

Michaela Kytlicova
300 Kč

Ať se daří ❤️

Tomáš Janošík

Dobrý den, trvalý příkaz je v hodnotě 500 Kč, ne 1000. Na stránkách darujme.cz se vyskytla chyba.
S pozdravem, AH

Andrew Hawker
500 Kč

Kdybyste uměli pro bankovní platbu vygenerovat QR kód, bylo by to pro dárce jednodušší.

Tomas Rutrle
1 000 Kč