Díky, že můžem, z.s.


Kultura, umění a historie

Korzo Národní: dejte 17. listopadu oslavu, jakou si zaslouží!

Díky, že můžem! Děkujeme za svobodu a její možnosti. Kdy jindy než 17. listopadu a kde jinde než na Národní. Podpořte nás, ať je naše společné "díky" vidět a slyšet!

vybíráme od 17.8.2017
26 500 Kč
vybráno 53 % z 50 000 Kč

přispělo

11 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Co chceme slavit a proč? 

Na chvíli se zastavte a zamyslete se, jak dnes vypadá váš každodenní život. Studujete, pracujete tam, kde jste vždy chtěli, anebo sami podnikáte? Cestujete do zahraničí? Píšete, hrajete v kapele, chodíte do skautu anebo do kostela? A mohli byste tohle všechno i před osmadvaceti lety?

Svoboda není samozřejmost a neměli bychom si to přestat připomínat. Proto jsme se jako skupina současných studentů a mladých lidí poprvé již před 4 lety rozhodli připravit 17. listopadu na Národní třídě velkou pouliční oslavu "Korzo Národní" s podtitulem "Díky, že můžem". Děkujeme generaci našich rodičů za příležitost žít ve svobodném světě.

Jak to bude vypadat?

Na celý den uzavřeme tuto jedinečnou ulici v srdci Prahy, abychom dali desítkám tisíc lidí příležitost zde oslavit události, které změnily od základu naší společnost. Vytváříme pozitivní alternativu protestním akcím a politickým mítinkům. Nezveme politiky ani řečníky, zveme vás. 

Koncerty, divadla, výstavy, ale i vzdělávací program nebo prezentace neziskových organizací. Na Národní třídě chceme ukázat bohatost a rozmanitost dnešní společnosti, která se může už dvacet osm let svobodně rozvíjet. Chceme poděkovat těm, kteří to umožnili i těm, kteří dnes se svobodou nakládají tak, že můžeme být na naši zem právem hrdí. Chceme dokázat, že národní hrdost nejsou jen vlajky na hokeji, anebo co hůř extremismus a xenofobie. Chceme alespoň v tento den přemoci špatnou náladu a motivovat ostatní k tomu, aby se problémům postavili čelem a měnili dál kousek po kousku svět kolem sebe k lepšímu. Protože dnes na rozdíl od dob komunismu svobodně mohou. Budeme rádi, pokud do toho půjdete s námi.

Podívejte se, jak jsme proměnili Národní třídu vloni.

K čemu potřebujeme Vaši pomoc? 

Získané finanční prostředky budou využity na přípravu letošních oslav, tedy především technického zajištění a programu. Akce není připravována agenturně, podpora dodavatelů, účinkujících a desítek dobrovolníků cenu snižuje v zásadě na nutné produkční náklady. Přispět proto můžete finančně i vlastníma rukama.

  • Celkové náklady na realizaci: 1.400.000,- Kč
  • V tuto chvíli pokryto: 60% (podpora MHMP, další veřejné zdroje jsou v jednání)  
  • Žádáme Vás o: 280.000,- Kč
Budeme rádi, pokud do toho půjdete s námi. Vážíme si Vaší podpory a těšíme se 17. listopadu na viděnou!

Děkujeme. Díky, že můžem!
15094443-549245261933912-2488735413863858374-n.jpg-EyxW%2BsX3ewkuEikWNhAretJp.jpg

Více informací o projektu na www.dikyzemuzem.cz nebo na našem facebooku.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Komentáře dárců

Děkuji a zůčastním se.
Jiří Němčík
300 Kč
Dokud mohu
Ljuba Zhořová
300 Kč
Díky, že můžu ...
Martin Kovář
3 000 Kč
Ať se Vám daří!
David Orság
100 Kč
Díky, že můžu!
Marketa Kutilova
200 Kč
Ať se Vám daří!
David Orság
100 Kč
Díky, že můžu!
Marketa Kutilova
200 Kč
Děkuji a zůčastním se.
Jiří Němčík
300 Kč
Dokud mohu
Ljuba Zhořová
300 Kč
Díky, že můžu ...
Martin Kovář
3 000 Kč